Jak w tani sposób sterować gniazdkiem za pomocą telefonu?

Wnętrza Data publikacji: 02 czerwca 2019 / Aktualizacja: 2021-04-13

Chcielibyście wyłączyć prąd w gniazdku leżąc w łóżku korzystając tylko ze swojego telefonu? To prostsze niż Ci się wydaje i wcale nie musisz inwestować dużo. Dzięki temu możesz zdalnie sterować wszystkimi swoimi urządzeniami. Taką możliwość dają gniazda TRÅDFRI z IKEA za 49.99 zł. Można je włączać i wyłączać za pośrednictwem telefonu i dedykowanego pilota.

Zdalnie sterowane gniazdka

Do gniazda dołączony jest pilot, ale dla jeszcze większej wygody możesz po prostu używać swojego telefonu. W ten sposób możesz np. włączyć lub wyłączyć oświetlenie w ogrodzie. Wyłączyć światło w pokoju dziecięcym bez wychodzenia z łóżka. Sterować podgrzewaczem wody gdy nie jest potrzebny i wieloma innymi urządzeniami. Wszystko zależy tylko od Twoich potrzeb.

Trzeba też przyznać, że cena 49.99 zł jest mała i konkurencyjna nawet z gniazdkami różnych chińskich producentów dostępnymi w Internecie. Co ciekawe gniazdka te oprócz funkcji włącz/wyłącz umożliwiają również śledzenie zużycia energii elektrycznej. Można też programować działanie gniazdek, a same gniazdka wytrzymają duże obciążenie prądu do 3680W.

Gniazdka mają być też kompatybilne z Amazon Alexa i Asystentem Google co oznacza, że będzie można wydawać im polecenia głosowo i np. wyłączyć światło wydając komendę. To naprawdę ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu Smart Home może zagościć również u Was i to za niewygórowaną cenę.

Produkty

Bardzo fajnym gadżetem, który ułatwia życie jest inteligentny włącznik światła SMART. Dzięki temu możemy sterować oświetleniem w domu za pomocą telefonu, nawet gdy nas w nim nie ma. Co może stanowić część systemu antywłamaniowego.

Źródło artykułu: https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20364476/

Podobne artykuły