Domowe sposoby na chrypę – jak pozbyć się chrypki?

Zdrowie Data publikacji: 20 kwietnia 2022

Gdy dopadnie Cię chrypa i stracisz głos, to skorzystaj z domowych sposobów, które znały już nasze babcie. Dzięki temu skutecznie pozbędziesz się chrypki i znów odzyskasz mowę. Zaletą jest to, że wykorzystać możemy całkowicie naturalne produkty. Poniżej przedstawimy Ci kilka domowych sposobów na chrypę, które warto znać.

Zanim zaczniemy należy pamiętać o tym, że chrypa i utrata głosu może wiązać się z zapaleniem krtani. W takim przypadku potrzebna jest wizyta u lekarza, który przepisze odpowiedni antybiotyk. Dlatego jeśli problem jest dotkliwy i trwa dłuższy czas, to nie lekceważ go i nie czekaj, aż choroba rozwinie się. Udaj się od razu do swojego lekarza pierwszego kontaktu.

Płukanka z szałwii

Płukanka z szałwii to środek przeciwzapalny i odkażający. Można go stosować do płukania gardła, gdy mamy chrypkę. Należy robić to regularnie co trzy godziny.

Płukanka z rumianku

Ma podobne właściwości do wcześniej wspomnianej szałwii. Naparem płuczemy gardło kilka razy dziennie w regularnych odstępach czasu.

Napar z siemienia lnianego

Należy przygotować napar z siemienia lnianego, ale nie powinien być zbyt gęsty. Taki stosuje się na żołądek. Rzadszy możemy popijać i dzięki temu zadbać o gardło. Nawilży go, a jednocześnie działa przeciwzapalnie. Wystarczy, że zalejemy gorącą wodą dwie łyżki siemienia, a następnie po zaparzeniu się wypijemy powoli małymi łykami.

Płukanka z wody utlenionej

Wodę utlenioną dodajemy do szklanki letniej wody – wystarczy jedna łyżka H2O2 na całą szklankę. Za pomocą takiego roztworu płuczemy gardło kilka razy dziennie. Po płukaniu zawsze wypluwamy wodę.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły