Stare zegary wiszące — dlaczego to świetny wybór do Twojego wnętrza? Daj antykom drugie życie!

Gadżety Data publikacji: 29 listopada 2023

Szukasz oryginalnej, ale jednocześnie stylowej dekoracji do Twojego salonu, jadalni lub biura? Jednym z rozwiązań, na jakie możesz się zdecydować, są stare zegary wiszące. Docenisz je za przykuwający uwagę design, klasyczne kształty oraz naturalne materiały. Przeczytaj, dlaczego jeszcze warto wyposażyć w nie wnętrza w Twoim domu!

Stare wiszące zegary — w czym tkwi ich urok?

Rzeźbione obudowy, kunsztowne zdobienia, precyzyjne wykończenie. To tylko wybrane elementy, które sprawiają, że stare zegary są chętnie wybieranymi dodatkami do wnętrz. Ich zaletą jest nie tylko atrakcyjny i oryginalny design, ale również ponadczasowy charakter. Mimo zmieniających się trendów w aranżacji wnętrz tego rodzaju czasomierze nie odchodzą do lamusa.

Dlaczego warto uzupełnić wystrój pomieszczenia o stary drewniany zegar wiszący?

Stary wiszący zegar łączy kilka funkcji. Po pierwsze, jest praktycznym elementem wystroju odmierzającym upływający czas. Ponadto pełni funkcję dekoracyjną – możesz ozdobić nim różnego typu pomieszczenia: jadalnię, pokój dzienny, gabinet czy sypialnię. Co równie ważne, tego rodzaju urządzenia są trwałe – o czym najlepiej świadczy to, że przetrwały próbę czasu – dzięki temu mogą zdobić Twój dom przez lata.

W jakich aranżacjach sprawdzą się wiszące zegary w starym stylu?

Zanim kupisz wiszący zegar w starym stylu, upewnij się, że będzie on pasował do urządzanego przez Ciebie wnętrza. Antyki to oczywisty wybór do pomieszczeń z klasycznym sznytem, ale sprawdzą się także w wielu innych aranżacjach. Co ciekawe, nawet w tych mających nowoczesny charakter.

Zegar wiszący — antyk do klasycznych wnętrz

Jeśli Twój salon, jadalnia czy gabinet wyposażony jest w klasyczne meble, wiszący zegar w starym stylu bez wątpienia będzie jego dobrym uzupełnieniem. Model w efektownej złotej ramie możesz połączyć z elegancką sofą o zaokrąglonych kształtach i drewnianą komodą z pozłacanymi uchwytami.

Z kolei rzeźbiony zegar warto zestawić z fotelem o tradycyjnej formie i dużą dekoracyjną szafą, na przykład zdobioną roślinnymi ornamentami.

Stary wiszący zegar — antyk, który sprawdzi się również w nowoczesnej aranżacji

Podczas urządzania nowoczesnego wnętrza, ale i przestrzeni w starym stylu z pewnością docenisz chronometry z dawnych lat. Pamiętaj, że świetne, ale co najważniejsze, posiadające zweryfikowaną historię, stare zegary wiszące kupisz na targach antyków Bronisze!

Jak wybrać, a następnie wkomponować w pomieszczenie ten idealny zegar? Przede wszystkim pamiętaj o tym, by zachować umiar i nie łącz ze sobą wielu różnych elementów dekoracyjnych.

Dobrym pomysłem jest zestawienie drewnianego zegara, klasycznego stolika kawowego i mającej bardziej nowoczesnych charakter kanapy. By uniknąć aranżacyjnego chaosu, zadbaj o to, by wszystkie przedmioty łączył ten sam kolor, materiał lub zdobienie.

Do jakich innych wnętrz pasują stare zegary?

Zegary-antyki sprawdzą się również w innych aranżacjach. Takie dekoracje pasują do wnętrz vintage – możesz połączyć je z kanapą w stylu retro lub dywanem z kwiatowym, modnym u schyłku ubiegłego wieku motywem. Wiszący drewniany zegar to także pomysł na udekorowanie eklektycznego salonu, który scala ze sobą różne nurty wnętrzarskie, na przykład modernistyczny z tradycyjnym.

Stare wiszące zegary w różnych aranżacjach – podsumowanie

Wiesz już, dlaczego warto udekorować wnętrze starym wiszącym zegarem i jak zrobić to w taki sposób, by pasował on do reszty aranżacji. Jeśli chcesz, żeby ten wyrazisty dodatek zdobił Twój dom przez długi czas, odpowiedniego modelu poszukaj na giełdzie staroci lub w sprawdzonym sklepie z antykami.

Podobne artykuły