Odkurzacz wodny – czy warto?

Gadżety Data publikacji: 18 sierpnia 2018

Wymieniając stary odkurzacz na nowy wiele osób zastanawia się, czy warto wybrać odkurzacz wodny. Ma on wiele plusów, jednak nie wszystkim może on odpowiadać. Dziś przedstawimy zalety i wady odkurzacza wodnego i podpowiemy dla kogo jego zakup będzie dobrą decyzją.

Zalety odkurzacza wodnego

Zrobiony z myślą o alergikach

Jeśli jesteś alergikiem lub w twojej rodzinie ktoś nim jest, to zakup odkurzacza wodnego będzie dobrą decyzją. Odkurzacze z workiem przepuszczają cząsteczki kurzu, bakterie, roztocze i to wszystko może stworzyć nieprzyjemne i niebezpieczne otoczenie dla alergika. Odkurzacz wodny nie przepuszcza kurzu, bakterii, czy roztoczy, a dzięki temu, że w środku znajduje się zbiornik z wodą działa podobnie, jak nawilżacz powietrza.

Cena

Mimo tego, że odkurzacz wodny w wielu przypadkach może służyć do mycia podłóg, wykładzin, czy dywanów, to jego cena nie jest dużą. Te najbardziej bogate wersje kosztują do 1000 złotych, a odkurzacze w pełnej wersji, ale z nieco niższej półki kosztować nas będą od 500-600 złotych.

Wady odkurzacza wodnego

Waga

Ze względu na to, że w środku odkurzacza wodnego znajduje się zbiornik z wodą jego waga może sięgać nawet do 10 kilogramów. To bardzo dużo, jeśli porównamy go ze zwykłym odkurzaczem, którego waga często nie sięga więcej niż 6 kilogramów.

Czyszczenie

W odkurzaczach z workami jedyne co musimy robić to wymiana worka co kilka miesięcy. W przypadku odkurzacza wodnego konieczne jest jego czyszczenie po każdym odkurzaniu.

Podobne artykuły