Masz stale zimne stop i ręce? Oto 5 skutecznych domowych sposobów na ten problem!

Zdrowie Data publikacji: 31 stycznia 2017

fot. shareably.net

Czy Twoje stopy albo dłonie są cały czas zimne? Przyprawiasz innych o dreszcze dotykając ich albo próbując dziecku zmienić pieluszkę? Oto pięć sprawdzonych sposobów, na tę dolegliwość.

1. Ciemna czekolada

Badania na ciemnej czekoladzie, które potwierdzają jej działanie rozwiązujące ten problem pochodzą z 2014 roku z Włoch. Ciemna czekolada zawiera antyoksydanty, które zwiększają przepływ krwi do kończyn górnych oraz dolnych. Poszerzają również tętnice. Osoby, które zostały przebadane miały słabe krążenie, a dzięki spożywaniu regularnie kilku kostek ciemnej czekolady wykazali skłonność do lepszego krążenia krwi tym samym ich ręce i nogi stały się cieplejsze.

2. Wino

Nie raz pisaliśmy o dobrych właściwościach czerwonego wina, na pewno więc wiele już o nim wiecie. Wino również jako napój alkoholowy pobudza krążenie krwi. Dzięki temu krew szybciej krąży w naszym organizmie i kończyny stają się cieplejsze. Kieliszek czerwonego wina plus dwie kostki ciemnej czekolady to świetny pomysł na spędzenie wieczoru i lekkie rozgrzanie się :)

3. Ostre przyprawy

Ostre przyprawy takie jak chilli, czosnek czy pieprz cayenne świetnie pobudzają krążenie krwi. Pomagają jednocześnie spalić parę kalorii, ale w tym przypadku ważniejsze jest to, że krew docierając szybciej do naszych członków mocniej je rozgrzeje.

4. Masaż

Bardzo dobrym sposobem, który stosować możesz doraźnie jest masaż w kierunku serca. Masaż również poprawia krążenie krwi. Pomaga jej szybciej się przemieszczać oraz rozgrzewa ciało poprzez tarcie.

5. Nawodnienie organizmu

Jednym z najprostszych sposobów walki ze słabym krążeniem krwi jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Słabe nawilżenie prowadzi do złego krążenia, dlatego zawsze mieć pod ręką butelkę czystej wody i staraj się wypijać ok. 1,5 litra wody dziennie.

Źródło artykułu: http://shareably.net/warm-cold-hands-and-feet/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły