Jak sprawdzić czy ktoś śledzi nasz telefon komórkowy?

Technologie Data publikacji: 12 lutego 2017 / Aktualizacja: 2018-08-21

Nasz telefon komórkowy może być śledzony. Połączenia, które mają do nas dojść mogą być przekierowane na inny numer. W ten sposób bez naszej wiedzy ktoś może pozyskać o nas wiele cennych informacji. Jest za to kilka prostych metod, które możesz wykorzystać od razu i sprawdzić czy ktoś Cię nie śledzi.

Czy ktoś śledzi mój telefon?

Przekierowywać można wszystko, począwszy od głosu czy smsów po nawet pakiety internetowe. To sprawia, że tak naprawdę można śledzić każdą naszą czynność i bardzo wiele dowiedzieć się o nas. Taka wiedza w rękach odpowiednich osób może narazić nas na poważne problemy.

Wpisz na klawiaturze *#21#

Dzięki temu sprawdzisz czy połączenia kierowane do Ciebie były przekazywane dalej. Czasami takie triki stosują nasi partnerzy. Jeśli wpiszecie to na ekranie pojawi się Wam informacja o tym czy kiedykolwiek Wasze wiadomości były przekazywane.

Wpisz na klawiaturze *#62#

Jeśli wykonasz już pierwszą czynność i na Twoim telefonie pokaże się informacja, że połączenia były przekierowywane to możesz teraz za pomocą tej komendy sprawdzić gdzie one właściwie trafiały.

Jak zablokować przekierowywanie

Jeśli chcesz możesz na stałe zablokować wszelkie przekierowania na swoim telefonie. Aby to zrobić wystarczy wpisać ##002# na klawiaturze telefonu i wcisnąć przycisk połączenia.

Jaki mam numer IMEI

Jeśli nie wiesz jaki masz numer IMEI swojego urządzenia to warto go pobrać i zapisać gdzieś i schować. Może się to przydać w przypadku gdy ktoś ukradnie nam telefon, albo wykorzysta go w jakimś niecnym celu. Aby sprawdzić swój numer IMEI wystarczy na klawiaturze telefonu wpisać *#06# i wcisnąć przycisk połączenia.

Jak chronić swój telefon?

Nie dawno pisaliśmy o tym na naszej stronie. Zapraszamy więc do dowiedzenia tamtego artykułu. Aby to zrobić wystarczy kliknąć zdjęcie poniżej. Dzięki temu dowiesz się jak chronić swój telefon.

Teraz już wiesz jak sprawdzić czy ktoś śledzi Twój telefon komórkowy. Jak widzisz śledzenie telefonu nie jest niczym trudnym i każdy, kto chciałby to zrobić mógłby bez większego problemu zrobić to na Waszym telefonie. Dlatego warto się przed tym zabezpieczyć, tym bardziej, że sposób na to jest tak prosty. Pamiętajcie, w dzisiejszych czasach prywatność to bardzo ważna rzecz. W internecie udostępniamy o sobie setki danych, jeszcze więcej zbiera ich o nas nasz telefon. Zatraciliśmy prywatność, a ktoś kto wie jak pozyskiwać o nas pewne informacje może nam bardzo mocno zagrozić.

Może wykorzystać te informacje by nas najzwyczajniej w świecie okraść gdy nie będzie nas w domu. Będzie przecież wiedział co ostatnio w Internecie kupiliśmy i czy włamanie jest warte zachodu. Może również pozyskać nasze poufne informacje i starać się nas nimi szantażować lub wykorzysta rzeczy, które teoretycznie tylko my wiemy do tego by nas oszukać w sprytny sposób. Nie dajcie się śledzić!

Jak zablokować numer telefonu

Jeśli chcesz zablokować jakiś numer telefonu, który Cię nęka to możesz to bardzo łatwo zrobić. Zobacz pełną instrukcję tutaj.

Podobne artykuły