Jak sprawdzić, gdzie obejrzeć film online?

Technologie Data publikacji: 12 grudnia 2021

Zastanawiasz się, gdzie obejrzeć film online, który Cię interesuje? Czasami mamy tak, że chcemy obejrzeć jakiś konkretny tytuł, który nam ktoś polecił. Sprawdzamy, czy jest on dostępny na platformie, z której korzystamy np. Netflix. Okazuje się jednak, że go tam nie ma. Wtedy możemy obejrzeć go na innej platformie streamingowej lub wypożyczyć go online. Czy musimy wtedy sprawdzać każdą ze stron osobno, aby zobaczyć, gdzie film jest dostępny i dodatkowo, gdzie jego cena będzie najniższa?

Strona, na której można sprawdzić, gdzie dostępny jest film

Na szczęście istnieje strona, na której możemy sprawdzić, gdzie dostępny jest film, który chcemy obejrzeć. Wyszukiwarka filmów online dostępna jest pod adresem upflix.pl. Po wejściu na stronę wystarczy wpisać tytuł filmu, który nas interesuje. Załóżmy, że szukamy „Big Short”. Wpisujemy więc tytuł w pole wyszukiwania. W wynikach zobaczymy filmy, które odpowiadają tej frazie. Wybieramy oczywiście, ten który nas interesuje, czyli film „Big Short” z 2015 roku.

Na stronie filmu możemy zobaczyć informacje o gatunku, twórcach i obsadzie. Poznamy również zarys fabuły. To co jednak interesuje nas najbardziej, to sekcja „Gdzie obejrzeć”.

Widzimy, że film obecnie dostępny jest w abonamencie na Netflix oraz Amazon Prime. Jeśli chcielibyśmy wypożyczyć go tylko bez kupowania nowego abonamentu, to możemy to zrobić w trzech miejscach. Najtaniej, bo za 6.99 zł obejrzymy go w Rakuten. Po kliknięciu w daną opcję otrzymamy od razu link, który pozwoli nam przejść do filmu na danej stronie.

W ten sposób możemy sprawdzić praktycznie każdy interesujący nas film i dowiedzieć się, gdzie go możemy obejrzeć. Serwis na bieżąco monitoruje wszystkie najpularniejsze platformy z filmami, takie jak: Netflix, CDA, Amazon Prime, HBO Go, czy wiele innych.

Jak sprawdzić nowe filmy dodane do platform streamingowych?

Nadążanie za wszystkimi premierami, też bywa często trudne. Zwłaszcza, gdy korzystamy z wielu różnych platform. Na szczęście w sieci istnieje strona, która również to ułatwia. Jest to justwatch.com. Tak, jak poprzednia strona również ta śledzi najpopularniejsze serwisy wideo w sieci.

Pokazuje nam jednak, jakie filmy danego dnia dostały dodane do platform, które nas interesują. Wystarczy, że na stronie zaznaczymy tylko ikonki tych serwisów, które chcemy zobaczyć. Wtedy dowiemy się jakie filmy dzisiaj zostały na nich dodane. Przesuwając stronę w dół na linii czasu zobaczymy również nowości dodane w poprzednie dni.

To bardzo ciekawa strona, która ułatwia nam wybranie czegoś do obejrzenia. Często platformy te polecają nam filmy biorąc pod uwagę nasze gusta. Jeśli chcemy obejrzeć coś innego możemy na to nawet nie trafić. Tutaj widzimy wszystkie tytuły, które zostały dodane i możemy wybrać spośród wszystkich nowości widząc je w jednym miejscu bez skakania od jednej aplikacji, do drugiej.

Podobne artykuły