Sposób na zaskórniki – soda oczyszczona i miód

Uroda Data publikacji: 04 września 2018

Jak poradzić sobie z zaskórnikami? Mamy dla Was skuteczny sposób z wykorzystaniem sody oczyszczonej i miodu. Zaskórniki to wykwity powstające w okolicach łojotowkowych na twarzy. Można je również znaleźć na plecach czy klatce piersiowej, ale twarz jest miejscem, w którym ich występowanie najbardziej nam przeszkadza. Przyczyną ich powstawania jest zastój łoju i rogowacenie ujść mieszków włosowych. Są one nieestetyczne dlatego najczęściej chcemy się ich pozbyć. Dzisiaj podpowiemy Wam jak to zrobić.

Sposób na zaskórniki

Zaskórniki możemy podzielić na dwie grupy – otwarte i zamknięte. Blackheads to zaskórniki otwarte, które znamy jako czarne kropeczki. W salonie kosmetycznym możemy je oczyścić. Samodzielne wyciskanie ich nie jest dobrym pomysłem. Dlatego nasza dzisiejsza metoda nie będzie na tym polegała. Wykorzystamy do tego sodę oczyszczoną, która ma bardzo dobre działanie peelingujące oraz miód, który łagodzi podrażnienia, działa antybakteryjnie i goi rany.

Oba te składniki mają istotne znaczenie przy przebiegu tej kuracji. Dzięki sodzie oczyszczonej usuniemy martwy naskórek, to właśnie on blokuje pory. Dzięki niej skóra stanie się delikatniejsza w dotyku. Oprócz tego neutralizuje ona poziom pH skóry co zmniejsza ilość wydzielanego sebum.

Składniki

  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • 2 łyżeczki soli

Stosowanie

  1. Połącz składniki by stworzyć pastę
  2. Pastę wmasuj w powierzchnię skóry dotkniętą problemem
  3. Pozostaw ją na 5 minut
  4. Spłucz ciepłą wodą

Źródła

  1. beautyepic.com
  2. wikipedia.org
  3. ofeminim.pl

Podobne artykuły