Kilka trików, dzięki którym Twój uśmiech będzie biały i piękny

Uroda Data publikacji: 16 października 2017

Dzisiaj przedstawimy Wam kilka porad, dzięki którym Wasz uśmiech będzie wyglądał niesamowicie :) Każda z nas bowiem chce mieć piękne i białe zęby. Możemy wtedy uśmiechać się bez skrępowania, a uśmiech sprawia, że wszystko staje się łatwiejsze :)

Pasta wybielająca zęby

Dokładną instrukcję znajdziecie tutaj. Ale zrobienie pasty wybielającej z kurkumy jest bardzo proste. Wystarczy wymieszaj 1 łyżeczkę kurkumy z jedną łyżeczką oleju kokosowego i 2 kroplami olejku miętowego. Takiej mieszanki używamy dokładnie tak jak zwykłej pasty.

Olejek z drzewa herbacianego

O właściwościach olejku z drzewa herbacianego już pisaliśmy tutaj. Jest on również doskonałym sposobem na wybielenie zębów. Wystarczy 5 kropli olejku rozcieńczyć w pół szklanki wody i płukać taką mieszanką usta codziennie przed myciem zębów. W ciągu kilku tygodni kuracji zobaczysz świetne efekty.

Pasta z truskawek

Pasta z truskawek jest bardzo ciekawym sposobem na wybielanie zębów, ale niestety sezonowym. Wystarczy jedną truskawkę rozgnieść z odrobiną soli morskiej i umyć zęby. Umyj nią zęby tak samo, ale nie stosuj jej zbyt długo by chronić szkliwo. Ewentualnie możecie nie używać soli morskiej, które ma właściwości ścierające.

Olej kokosowy

Bardzo skuteczny domowy środek, który nie tylko zadba o Twoje zęby, ale też pomoże Wam zadbać o ich zdrowie. Olej nakładamy na zęby przed ich szczotkowaniem. Pozostawiamy na kwadrans i potem płuczemy usta i myjemy je zwykłą pastą. Zabieg powtarzamy 2-3 razy w tygodniu.

Węgiel aktywny

Węgiel aktywny wystarczy wymieszać z wodą aby stworzyć prostą pastę do zębów, którą szczotkujemy zęby. Po szczotkowaniu pozostawiamy ją jeszcze na 2 minuty i dobrze spłukujemy wodą. Zabieg powtarzamy raz w tygodniu.

Skórka od banana

fot. wikihow  

Skórka od banana zawiera substancje, które rozpuszczają płytkę nazębną i pomagają zachować ich biały kolor. Wystarczy przeciągnąć skórką po zębach, odczekać 5 minut i następnie umyć zęby zwykłą pastą.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/nine-tips-for-a-perfect-hollywood-smile-216255/

Podobne artykuły