5 najlepszych domowych sposobów na wybielenie zębów

Uroda Data publikacji: 22 września 2017

Domowe wybielanie zębów to temat, który ciągle jest jednym z budzących największe zainteresowanie. Nic dziwnego, wszyscy chcemy mieć ładny biały uśmiech i często szukamy informacji jak wybielić zęby samodzielnie. Zaletą takiego rozwiązanie jest to, że nie musimy zazwyczaj inwestować dużych pieniędzy ani tracić czasu na wizyty u stomatologa.

Dlatego dzisiaj przedstawimy Wam pięć sposobów na wybielenie zębów w domu. Nie musicie się jednak martwić o swoje zęby. Jak zapewniają ich twórcy, którzy je przetestowali, nie niszczą one szkliwa, natomiast dają oczekiwany przez nas efekt wybielenia zębów.

1. Węgiel aktywny

Jest to chyba najprostszy i najtańszy sposób na wybielenie zębów jaki możemy wykorzystać w domu. Jego wykonanie jest bardzo proste. Jedyne co musimy kupić to węgiel aktywny. Najlepiej w kapsułkach bo w środku znajduje się proszek, a gdy kupimy go w tabletkach będziemy samodzielnie musieli je sproszkować. Gdy mamy już proszek nawilżamy szczoteczkę, a następnie jak zwykle myjemy zęby tylko tym razem zamiast pasty używając węgla aktywnego.

Nie martw się, zęby od tego się nie zabarwią. Wystarczy potem umyć je zwykła pastą i wypłukać. Pierwszy efekt jest widoczny od razu. Kolejne kuracje możesz powtarzać nawet 2-3 razy w tygodniu. Gdy osiągniesz pożądany efekt przestań, tylko raz na jakiś czas stosuj metodę by utrzymać efekt wybielenia zębów.

2. Mleko w proszku i pasta do zębów

Bardzo ciekawy sposób, którego wcześniej nie znałam. Dzięki niemu również możemy wybielić swoje zęby w domu. Kurację możemy powtarzać 1-2 razy w ciągu tygodnia.

Stosowanie jest bardzo proste. Podczas mycia zębów trochę mleka w proszku wysypujemy na pastę do zębów i myjemy zęby jak zwykle.

3. Soda oczyszczona i sok z cytryny

Tę metodę stosujemy tylko raz w tygodniu. Jak się domyślacie częstsze jej stosowanie mogłoby odbić się niekorzystnie na zdrowiu naszego szkliwa. Dlatego ostrzegamy aby nie przesadzać podczas wybielania zębów tą metodą. Efekty będą dobre, ale nie staraj się ich przyśpieszać stosując ją częściej.

Wykorzystanie tej metody jest również proste. Najpierw zwilż szczoteczkę i wysyp na nią szczyptę sody oczyszczonej oraz parę kropli soku z cytryny. Następnie umyj nią zęby jak zwykle, a potem jeszcze raz zwykła pastą. Musisz o tym pamiętać by usunąć z zębów kwas cytrynowy. Tak naprawdę powinnaś dobrze płukać lub myć zęby po każdym jedzeniu cytryny!

4. Woda utleniona

Wybielanie zębów za pomocą wody utlenionej to kolejny ze sposobów, który możemy wykorzystać. Będziemy do niego potrzebować wody utlenionej oraz płatków kosmetycznych.

Nawilż wacik wodą utlenioną, a następnie delikatnie przetrzyj zęby. Nie używaj sposobu zbyt często aby nie uszkodzić szkliwa. Maksymalnie 1-2 razy w tygodniu.

5. Ocet jabłkowy i woda

Ostatnim z domowych sposobów na wybielenie zębów, który pokażemy jest wykorzystanie octu jabłkowego oraz wody. Sposób ten jest na tyle bezpieczny, że możemy go wykorzystywać codziennie. W ten sposób zadbamy również o higienę naszej jamy ustnej.

Jak należy przeprowadzać zabieg? Rozcieńcz 1/2 łyżeczki octu jabłkowego w szklance wody i wypłucz usta tak jak płynem do płukania jamy ustnej. Rób to codziennie przed myciem zębów raz  wciągu dnia.

Podobne artykuły