Aspiryna czyli domowy sposób na rozstępy

Uroda Data publikacji: 26 marca 2017

Rozstępy to problem wielu kobiet. Mogą powstać z wielu powodów, najczęstsze to jednak w naszym przypadku ciąża oraz utrata masy ciała. Co jednak zrobić gdy już się pojawią? Jak nie wydać na to ostatnich oszczędności?

Z pomocą przychodzi nam tutaj aspiryna, której ciekawe zastosowania na pewno już znacie. Jednym z nietypowych zastosowań aspiryny jest właśnie pomoc w walce z rozstępami. Kiedy skóra straci elastyczność poprzez ubytek kolagenu, dochodzi do jej uszkodzenia. W efekcie powstają białe smugi cieńszej skóry, które zaczynają się powieszać i rozchodzić.

Dzisiaj dowiecie się jak wykonać domowy środek na rozstępy z aspiryny. Stosujemy ją na noc i raz w ciągu dnia. Warto sobie ją rozrobić w większej ilości aby mieć ją zawsze pod ręką. Oto składniki na jedno użycie:

  • 20 kropli Amolu
  • krem nivea soft 1 łyżeczka
  • 1 pokruszona tabletka aspiryny
  • 1/3 łyżeczki do herbaty cynamonu w proszku

Pamiętaj, że jest to jedna ilość kremu, którą powinniśmy wmasować we fragment ciała dotknięty zaskórnikami. Taka ilość powinna starczyć np. na cały brzuch lub oba uda. Nakładamy go sobie przed snem na całą noc. Kremu nie musimy zmywać, ale warto poczekać aż wyschnie aby nie pobrudzić ubrań. Potem drugi raz nakładamy go w ciągu dnia gdy mamy czas np. po powrocie z pracy.

Kuracja jest bardzo tania w porównaniu ze specjalnymi kremami. Jest również skuteczna, ale ostrzegam, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie spowoduje ona usunięcie cellulitu bo to silne uszkodzenie skóry, ale zdecydowanie zmniejsza ich widoczność. Uzupełnia kolagen, przez co skóra staje się jędrniejsza. Sprawia też, że blizny są mniej widoczne i mają kolor normalnej skóry.

Źródło artykułu: http://www.healthmagazine365.com/use-aspirin-get-rid-stretch-marks-easily-fast/

Podobne artykuły