Jedz jedno kiwi dziennie. Zobacz dlaczego warto!

Zdrowie Data publikacji: 15 marca 2021

Kiwi nazywane też chińskim agrestem jest owocem, który pochodzi, jak łatwo się domyślić z Chin. Kiwi z botanicznego punktu widzenia jest jagodą. Nazwa tego owocu pochodzi od nazwy ptaka, którego upierzenie przypomina brązową włochatą skórkę kiwi. Przyjęcie takiej nazwy ma też wymiar praktyczny. Wypowiadanie chińskiej nazwy tego owocu sprawiłoby z pewnością problem większości świata.

Niesamowite właściwości kiwi

Kiwi oprócz tego, że jest smaczne to jest również bardzo zdrowe. Po pierwsze, jest on nisko kaloryczny. To oczywiście nie wszystko. Jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy. Zawiera Witaminę C, E oraz witaminy z grupy B.

Jest również źródłem minerałów takich jak magnez, cynk, fosfor, potas czy wapń. To wszystko sprawia, że warto jeść kiwi regularnie. Jeśli będziecie to robić zadbacie o swoje zdrowie.

Spożywanie kiwi pomaga w zapobieganiu miażdżycy. Obniża poziom złego cholesterolu (LDL) oraz chroni przed nowotworami (dzięki przeciwutleniaczom).

Kiwi pomaga również w walce z cukrzycą. Wspomaga też nasze trawienie oraz poprawia metabolizm. To natomiast sprawia, że to owoc idealny dla osób, które odchudzają się. Zwłaszcza, że jest niskokaloryczny.

Jedzenie kiwi pomaga też zapobiec osteoporozie oraz wspomaga pracę naszego mózgu. To co, sięgniecie dzisiaj po kiwi? :)

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły