Masz problem ze śmierdzącym kubłem na śmieci? Kubeł na śmieci to bardzo ważny element każdej kuchni. Tutaj trafiają odpadki, które następnie w sposób naturalny zaczynają rozkładać się co w efekcie powoduje niemiły zapach. Do tego sam kubeł zaczyna śmierdzieć i dzisiaj dowiecie się jak temu zapobiegać.
Zacznijmy od samych podstawowych kwestii czyli tego, że śmieci powinniśmy wynosić jak najczęściej. Gdy do śmietnika wrzucimy psujące się już owoce, warzywa albo mięso to jeszcze tego samego dnia śmieci powinny wylądować na śmietniku, a w kuble znaleźć się czysty worek.
Pamiętaj też o tym aby od czasu do czasu wymyć kubeł gorącą wodą z płynem do mycia naczyń. Nie wystarczy zmieniać same worki. W nich mogą zdarzyć się dziur. Soki z gnijącej żywności lądują do kubła gdzie zaczynają śmierdzieć i dalej gnić. Dlatego warto podczas sprzątania łazienki zainteresować się samym śmietnikiem i również go umyć. To samo dotyczy szafki, w której leży. Ta również powinna być myta razem z kubłem.
Jednym z ciekawych pomysłów na zapobieganie brzydkim zapachom, które wywołuje gnijąca żywność jest położenie na dnie kubła na śmieci gazety. Wtedy to ona wchłonie całe soki i podczas wynoszenia śmieci wystarczy ją wyjąć, wynieść razem z workiem i włożyć nową.
Kubeł na śmieci powinien być szczelny. Najlepiej aby miał pokrywkę, która w sposób dokładny przylega do kubła i ma np. uszczelkę. Wtedy nie tylko brzydkie zapachy nie będą miały jak z taką łatwością roznosić się po pomieszczeniu, ale ewentualne robactwo nie będzie mogło do kubła się dostać albo z niego wyjść. Larwy much to normalne w gnijących śmieciach. Wspierają one organiczny rozpad tego co wyrzucamy do śmietnika. Mogą więc pojawić się również w naszej kuchni, a dosyć szybko zamieniają się w muchy bo w czasie 24 godzin. Wtedy natomiast rozlatują się po całej kuchni.