Jak składać prześcieradło z gumką?

Porady Data publikacji: 14 września 2017 / Aktualizacja: 2024-01-06

Jak składać prześcieradło z gumką? Wiele z nas zadaje sobie to pytanie. Okazuje się, że samo składanie prześcieradła z gumką wcale nie jest takie trudne, chociaż początkowo przysparza nam ono wiele problemów. Zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że nie znamy odpowiedniej instrukcji, która to wszystko by nam ułatwiła. Dzisiaj postaramy się Wam ten temat objaśnić. Mamy nadzieję, że teraz składanie prześcieradła z gumką nie będzie już dla Was żadnym wyzwaniem.

Składanie prześcieradła z gumką

Składanie prześcieradła z gumką zaczynamy od chwycenia sąsiadujących ze sobą rogów. Wybieramy krótszą stronę prześcieradła i dłonie wkładamy do wewnątrz rogów chwytając je palcami. Następnie przekładamy róg z lewej ręki do prawej nakładając go na niego. Odłóż złożony róg na deskę od prasowania i analogicznie zrób z drugą stroną prześcieradła.

Teraz w prawą i lewą rękę chwytamy złożone wcześniej rogi i zakładamy na siebie. Rozłóż następnie prześcieradło równo i złóż je w kostkę. Niestety złożenie prześcieradła z gumką wymaga pewnej wprawy i czasu. Jednak im częściej będziemy to robić tym łatwiej będzie nam to przychodzić. Później będziemy składać je niemal automatycznie, a po wyciągnięciu z szafy nie będzie ono pogniecione.

Poradnik wideo krok po kroku

Podobne artykuły