Gdzie w Internecie zrobić zakupy spożywcze?

Porady Data publikacji: 12 listopada 2017

Zastanawiasz się gdzie w Internecie zrobić zakupy spożywcze? Jest to możliwe i dzisiaj przedstawimy Wam kilka usług, które pozwolą Wam zrobić zakupy spożywcze bez wychodzenia z domu. Jest to niezwykle wygodne np. w przypadku choroby.

Zakupy spożywcze w Internecie

Robienie zakupów spożywczych w Internecie to znak naszych czasów. Jest to bardzo wygodne i potrafi niekiedy uratować życie. Gdy zajmowałam się dzieckiem i byłam na macierzyńskim często z tego korzystałam, tak samo w ciąży. Teraz przydaje się to gdy jesteśmy bardzo zajęci lub chorzy. Wtedy zakupy spożywcze online są naprawdę przydatnym udogodnieniem.

Tesco ezakupy

Jedną z usług z jakiej korzystamy najczęściej są ezakupy w Tesco. Co prawda Tesco to dosyć drogi sklep dlatego nie robimy tego systematycznie, a po prostu w wyjątkowych sytuacjach. Jeśli jednak na co dzień korzystacie z zakupów w tym sklepie to możecie równie dobrze przerzucić się na Ezakupy.

Aby sprawdzić czy usługa dostępna jest w Waszym regionie możecie przejść na tę stronę i wpisać swój kod pocztowy. Często jest tak, że może nie być na liście naszej ulicy, ale ważne, że jest obsługiwane nasze miasto. Później adres wystarczy podać w informacjach do zamówienia, a co jakiś czas lista jest aktualizowana i pojawiają się nowe nazwy ulic. Usługa dostępna jest w większości większych miast takich jak:

 1. Gdynia
 2. Sopot
 3. Gdańsk
 4. Szczecin
 5. Bydgoszcz
 6. Poznań
 7. Warszawa
 8. Łódź
 9. Lublin
 10. Wrocław
 11. Katowice
 12. Kraków
 13. Rzeszów

Koszt dostawy jest zależy od dnia i pory dostawy. Zazwyczaj wynosił ok. 8 zł gdy kupowałam ostatnie zakupy. Nie jest to wiele, doliczcie swój czas i paliwo. Oraz pieniądze, które wydalibyście na niepotrzebne rzeczy, a zawsze takie w sklepie jakoś wpadną w ręce. Często też można znaleźć w sieci jakieś kody rabatowe.

Zakupy spożywcze przez Internet na terenie całej Polski

Minusem Tesco jest to, że obsługuje konkretne lokalizacje, ale co gdy jesteśmy z innej miejscowości, a chcemy zrobić większe zakupy np. na święta i nie wychodzić do sklepu? Możemy skorzystać z marketu frisco.pl, który za pomocą firmy kurierskiej DPD realizuje zamówienia na terenie całego kraju. Niestety część produktów, które mogłyby być narażone na zniszczenie nie będzie dostępnych w sklepie, ale wszystkie inne tak. Po zarejestrowaniu na górze strony klikamy dodaj kod pocztowy, podajemy swój kod i jeśli jesteśmy spoza Warszawy po prostu dowiemy się, że „(m.in. alkoholu, artykułów w szklanych pojemnikach, mięsa, mrożonek), dlatego je ukryliśmy.”.

W przypadku Firsko dostawa jest droższa niż w Tesco, nic dziwnego bo realizuje ją kurier. Ale również nie jest to jakaś zaporowa kwota. W moim przypadku wyszło 14.99 zł za dostawę. Nie wiem czy jest to uzależnione od ilości produktów, ale wydaje mis się, że to stała cena.

Supermarket online

Kolejnym supermarketem online, który dowozi zakupy na terenie całej polski jest bdsklep.pl. Również zawiera bogatą ofertę codziennych produktów spożywczych. Czas dostawy to 24h dlatego musimy uwzględnić go podczas dokonywania zakupów i sprawdzić czy nam to pasuje. Koszt dostawy przy zapłaceniu online to 16.99zł na terenie całej Polski. Dodatkowo za darmo możemy skorzystać z usługi Paczkomatu, a zamawiając za ponad 300 zł zyskamy darmową dostawę.

Auchan oraz Piotr i Paweł

Obydwa sklepy mają również możliwość zamówienia zakupów do domu. Auchan Direct obsługuje następujące lokalizacje: Warszawa, Łomianki, Babice, Izabelin, Marki, Ząbki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Raszyn, Michałowice, Ożarów Mazowiecki, Konstancin-Jeziorna, Magdalenka, Lesznowola, Zalesie Górne i okolic, Głosków i okolic, Góra Kalwaria i okolic, Grodzisk Mazowiecki  i okolic, Milanówek, Podkowa Leśna, Brwinów, Otrębusy, Komorów  i okolic, Nadarzyn i okolic, Prażmów, Wołomin, Zielonka, Kobyłka, Wólka Kosowska i okolice, Łoś i okolice.

Piotr i Paweł Supermarket internetowy obsługuje również całą Polskę, a paczki do 30kg wysyła za 20 zł, za każe kolejne 10kg pobiera 10 zł dopłaty. Jeśli zamówienie złożymy rano możemy dostać paczkę na następny dzień roboczy, a gdy zrobimy to od godziny 10 to będziemy musieli poczekać do kolejnego dnia roboczego. Jednak niewątpliwą zaletą jest obsługa dużego terenu poprzez zapewne firmę kurierską. Jednak tak samo lepiej uważać na produkty nietrwałe. W przypadku takich zakupów najlepiej sprawdzają się sklepy z własnym transportem na terenie miasta jak np. Auchan Direct czy Tesco Ezakupy.

Teraz już wiecie gdzie kupić artykuły spożywcze z dostawą do domu. Mam nadzieję, że nie raz ułatwi Wam to życie :)

Podobne artykuły