Firma budowlana – jak wybrać najlepszą?

Porady Data publikacji: 28 lipca 2022 / Aktualizacja: 2023-08-19

Na rynku znajdziemy ogłoszenia wielu firm budowlano-remontowych, które oferują swoje usługi przy pracach wykończeniowych i nie tylko. Zdarza się jednak, że deklarowana solidność firmy nie znajduje potwierdzenia w praktyce, w wyniku czego tracimy czas, pieniądze, a także nerwy. Szukając dobrej firmy budowlanej nie wybierajmy pierwszej z brzegu. Czym zatem kierować się podczas doboru najlepszej firmy?

Dobre firmy budowlane – gdzie szukać?

Swoje poszukiwania warto rozpocząć od wywiadu wśród znajomych. Bardzo często zdarza się, że któryś z nich korzystał niedawno z usług remontowych i będzie w stanie polecić nam zaufaną i sprawdzoną ekipę. Może być też tak, że od razu odradzi nam współpracę z daną ekipą. Firmy budowlane z polecenia z całą pewnością postarają się jeszcze bardziej.

Inny sposób to oczywiście najbardziej popularny Internet. Na wielu forach znajdziemy mnóstwo ofert firm z rozbudowanymi opisami, które mają zachęcić nas do kontaktu. Tego typu ogłoszenia widnieją również w prasie, jednak to zdecydowanie sieć ma przewagę. Właśnie tam będziemy mogli znaleźć przykładowe zdjęcia wykonanych już prac czy sprawdzić opinie dotyczące firmy.

Dobre firmy budowlane z Lublina i nie tylko – czym powinny się charakteryzować?

Najlepsze firmy budowlane to takie, które są w stanie zaproponować nam najlepsze rozwiązania. Poza wykonawstwem, firma powinna także omówić praktyczność oraz koszt prac budowlanych. Decydując się na wybór konkretnej firmy, pamiętajmy, aby zweryfikować jej doświadczenie. Przemówi za tym długi staż na rynku oraz wgląd do portfolio firmy. Oprócz doświadczenia, fachowcy powinni cechować się też wszechstronnością, umiejętnością stosowania innowacyjnych rozwiązań oraz adekwatną do obecnych rozwiązań technologicznych wiedzą. 

Decydując się na wybór konkretnej firmy budowlanej zwróćmy uwagę na zawarte w ofercie słowa „kompleksowe usługi”. Każdy pod tym pojęciem rozumie coś innego, dlatego warto dopytać o szczegóły. 

Ostatnim elementem, na który musimy zwrócić uwagę jest umowa, gwarancja i ewentualna faktura. Muszą być one jasne oraz nie mogą zawierać nieporozumień.

Jakiej firmy budowlanej nie wybierać?

Wiemy już czym powinny charakteryzować się usługi budowlane na terenie Bydgoszczy i innych miast. Jakich firm nie wybierać?

  • Nie należy kierować się zasadą, że droga firma to dobra firma.
  • Jeżeli już od pierwszego spotkania z fachowcami możemy zauważyć brak organizacji oraz bałagan, spodziewajmy się, że tak samo będzie przebiegał nasz remont czy budowa.
  • Jeżeli firma, którą wybieramy, często zmienia pracowników, nie będzie to najlepszy wybór. Przyczyn takich sytuacji może być naprawdę wiele.
  • Zaliczki. Nie należy ich płacić, jeżeli firma nie da nam żadnego potwierdzenia dotyczącego wpłaty.

Podobne artykuły