Jak wykorzystać ocet podczas prania? Te sposoby Cię zaskoczą!

Porady Data publikacji: 13 listopada 2017

Ocet do prania? Zobacz jak z niego korzystać i dlaczego warto to robić. Zamiast wydawać krocie na środki chemiczne do prania możesz wykorzystać ocet, który jest naturalny i tańszy. Zobaczcie jak to zrobić!

Usuwanie plam za pomocą octu

Nie zwracaj uwagi na to jak powstałą plama, po prostu użyj octu. Spryskaj nim plamę i pozostaw na 15 minut. Następnie wypierz ubrania normalnie w pralce, a po praniu nie będzie po nich śladu.

Ocet zamiast wybielacza

Ocet świetnie wybiela białe ubrania. Wystarczy dodać 1,5 szklanki octu do białego prania aby pozbyć się uporczywych plam np. z potu i wybielić ubrania. Przy naprawdę potrzebujących tego ubraniach warto namoczyć najpierw ubrania w gorącej wodzie z octem w proporcjach 1:4.

Zmiękczanie ubrań za pomocą octu

Ocet potrafi rozłożyć resztki detergentów i sprawia, że tkaniny stają się miękki. Warto to wykorzystać zwłaszcza w przypadku ręcznzików. Dodaj szklankę do dozownika na płyn) i ciesz się miękkimi ubraniami.

Usuwanie brzydkich zapachów

Nie tylko pralka brzydko pachnie, ale też brudna odzież. Niektóre zapachy mogą być trudne do usunięcia. Aby to zrobić możesz dodać szklankę octu do prania.

Podobne artykuły