Chcesz by Twoja toaleta cały czasz była czysta i ładnie pachniała? Użyj tego!

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-06-14

Chcesz aby Twoja toaleta zawsze była czysta i wydobywał się z niej przyjemny zapach? Oczywiście możesz korzystać z kostek toaletowych albo specjalnego wyciskanego żelu, jednak to zawsze chemia i do tego droga. Istnieją za to domowe metody, które są tańsze i też skuteczne. Dzisiaj przedstawimy Wam jedną z nich.

Zrobimy dzisiaj własne kostki toaletowe, które nie tylko odświeżają zapach, ale też zabijają bakterie. Do ich wykonania będziemy potrzebować:

  • 60 ml soku z cytryny
  • 160 g sody oczyszczonej
  • ½ łyżki stołowej octu
  • 1 łyżka stołowa wody utlenionej
  • 15-20 kropli olejku zapachowego

Przygotowanie jest bardzo proste. Wszystkie składniki musimy ze sobą wymieszać. Możemy to zrobić od razu lub najpierw wymieszać sodę z sokiem z cytryny, a w drugim naczyniu resztę składników i dopiero wtedy razem je połączyć. Będzie to łatwiejsze.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Następnie załóż rękawiczki gumowe i uformuj z tego kulki, które układamy następnie na papierze do pieczenia. Kulki nie powinny być za duże, aby w razie zbyt szybkiego spłukania nie zapchały odpływu. Jednak bardzo szybko rozpuszczają się więc po wrzuceniu ich do toalety nie musicie się martwić, że zostaną tam na długo.

Po jakiś 4 godzinach kostki będą gotowe do używania. Wystarczy trzymać je w słoiczku koło toalety i wrzucać do muszli co jakieś dwa dni.

Źródło artykułu: http://www.healthylifevision.com/the-toilet-always-smells-fresh-and-stays-clean-all-you-need-is-2/

Podobne artykuły