Co się stanie gdy zaczniesz jeść cynamon z cytryną?

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-04-21

Dlaczego warto jeść cynamon z cytryną? To połączenie składników ma wiele cennych właściwości dla naszego zdrowia. Zobacz co możesz zyskać spożywając te dwa składniki razem.

Dlaczego cytryna?

Chociaż cytryna wcale nie zawiera witaminy C w największej ilości, zdecydowanie wygrywa z nią czerwona papryka, to oczywiście posiada jej na tyle dużo, aby czerpać z niej wiele dobrego. Potrafi dzięki temu łagodzić infekcje i wspomagać nasz układ odpornościowy.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Cytryna jest też źródłem potasu, magnezu, sodu i żelaza. Posiada również cenny dla nas beta-karoten i limonen, który jest silnym przeciwutleniaczem. Cytryna ma zatem działanie antynowotworowe. Pomaga również na zapalenia stawów, wspomaga odchudzanie, łagodzi nudności i zgagę czy wspomaga trawienie.

Cytryna dzięki swojemu bakteriobójczemu działaniu przyśpiesza powrót do zdrowia. Dlatego warto ją stale dostarczać organizmowi bo nie potrafi on magazynować witaminy C. Dlatego tak ważna jest jej stała suplementacja o każdej porze roku.

Wcześniej wspomniana zawartość potasu w cytrynie pomaga nam walczyć z nadciśnieniem. Cytryna utrzymuje również elastyczność naczyń krwionośnych więc pomaga nam zwalczać miażdżycę.

Dlaczego cynamon?

Cynamon jest świetną przyprawą, która poprawia smak wielu deserów czy kawy. Cynamon posiada również właściwości antynowotworowe, dzięki zawartości aldehydu cynamonowego. Ten sam składnik może również opóźnić chorobę Alzheimera czy Parkinsona. Dowodzą tego naukowcy z Uniwersity of California w badaniach opublikowanych na łamach „Journal of Alzheimer’s Disease”.

Cynamon pomaga również obniżyć poziom cholesterolu we krwi, wspomaga leczenie przeziębień i odchudzanie. Chroni nasz organizm przed pasożytami, leczy trądzik i wspomaga redukcję cellulitu. Jest to więc bardzo dobry suplement diety.

Jak spożywać cynamon z cytryną

Przygotujemy dzisiaj wodę cynamonową z cytryną. Jej picie każdego dnia pomoże nam zyskać wiele cennych właściwości dla naszego zdrowia.

Składniki

  • 1l wody
  • 2 laseczki cynamonu
  • sok 1 cytryny

Przygotowanie

  1. Wodę przelej do dzbanka
  2. Wyciśnij sok z jednej cytyrny
  3. Dodaj dwie laski cynamonu i zamknij dzban
  4. Włóż do lodówki na kilka godzin

Po kilku godzinach napój będzie gotowy. Możesz pić go przez cały dzień kiedy tylko masz ochotę na coś się napić. Dzięki temu będziesz korzystać ze zdrowotnych właściwości tego napoju.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły