Co się może stać gdy chodzisz spać z mokrymi włosami

Zdrowie Data publikacji: 15 marca 2017

Chodzisz spać z mokrymi włosami? Może Ci to przyprawić sporych problemów i chociaż zazwyczaj nic się nie działo to pewnego dnia może poradzić się jeden z 7 problemów.

1. Łupież

Jest jednym z problemów, który wynika z chodzenia spać z mokrą głową. Wilgoć zaburza pracę gruczołów łojowych. Zaburza również naturalne pH skóry głowy co bardzo łatwo może doprowadzić do łupieżu i przetłuszczania się włosów.

2. Skurcze

Skurcze mięśni i mokre włosy? Pewnie zastanawiacie się jak jest to ze sobą powiązane. Przez głowę ucieka bardzo dużo ciepła, mokre włosy obniżają temperaturę ciała, a różnica temperatur może spowodować ból głowy czy skurcze mięśni.

3. Plątanie się włosów

Gdy nie wysuszysz i nie rozczeszesz włosów przed spaniem to będą one się bardzo łatwo plątać. Takie kołtuny trudniej jest rozczesać i często jest to bolesne. Szkoda tracić na to rano czas.

4. Infekcje

Już nie raz pisaliśmy Wam jak wiele mikroorganizmów rozwija się w naszej pościeli. Dodatkowo wnosząc tam bez potrzeby wilgoć jeszcze bardzo sprzyjamy rozwojowi roztoczy. Będą one rozwijać się na naszej poduszce, która jest wilgotna od głowy, a trzymamy na niej przecież twarz! To może powodować liczne infekcje i choroby, a ty nawet możesz nie wiedzieć skąd się biorą.

5. Niszczenie się włosów

Mokre włosy dużo częściej się łamią. Gdy ich nie suszymy dodatkowo je osłabiamy. To nie jest widoczne od razu, ale jest to proces, który postępuje latami. W efekcie w przyszłości możemy mieć dużo większe problemy z utrzymaniem kondycji włosów, a ich objętość będzie malała.

6. Ból głowy

Dlaczego mokra głowa może powodować ból głowy? Już wcześniej zaznaczyliśmy Wam ten problem podczas bólów mięśni. Dzieje się tak dlatego, że zimne włosy ochładzają głowę i temperaturę ciała. Dlatego nie zdziw się gdy rano obudzisz się z bólem głowy.

7. Świąd

Ostatni i chyba najgorszy przypadek. Mokre włosy dług trzymają wilgoć, tym bardziej gdy są odcięte od powietrza przez poduszkę i głowę. Dlatego mogą podrażniać osoby z wrażliwą skórą głowy i powodować silne swędzenie. Jeśli myjesz głowę i długo chodzisz w ręczniku na głowie to też nie powinnaś tego robić

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły