Schudła 77kg i chce udowodnić innym, że nic nie jest niemożliwe!

Zdrowie Data publikacji: 15 lutego 2019

Jessica przez całe życie miała nadwagę i zawsze opychała się węglowodanami już od dziecka. Warzywa bardzo rzadko występowały w jej diecie. Gdy dostała pierwszą pracę i zaczęła zarabiać było jeszcze gorzej. Za zarobione pieniądze jeszcze częściej chodziła na fast-foody, stały się one dla niej regularnym pożywieniem na śniadanie, obiad czy kolację. Jednak wszystko się zmieniło. Udało się jej schudnąć 77 kg i podzieliła się swoją historią na łamach Women,s Health by pokazać innym kobietom, że nic nie jest niemożliwe.

Pewnego dnia doszło do niej, że ma zaledwie 20 lat, duża nadwagę i jedyne co robi w swoim życiu to je i pracuje, a jej hobby jest oglądanie telewizji i przy okazji zajadanie czipsów. Wstrząsnęło to nią i pomyślała, co ja właściwie robię ze swoim życiem. Nawet to, że wcześnie zapisano jej leki na wysokie ciśnienie nie sprawiło, że podjęła jakiekolwiek działania. Ale tego dnia powiedziała sobie, że to koniec.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jessica (@getfitwjessica)

Początkowo zaczęła od koktajli, jednak ostatecznie z tego zrezygnowała. Musiała nauczyć się jeść zdrowo i chciała skupić się na pełnych i zdrowych potrawach. Zrezygnowała z niektórych niezdrowych rzeczy jak napoje gazowane i zaczęła uczyć się zdrowego odżywiania. Z biegiem czasu odkryła, że nie chce się skupiać nad tym co je, ale zamiast tego nad ilością. Kontrolowanie porcji zdziałało cuda. Okazało się, że może jeść to co lubi, ale musi zmniejszyć wielkość porcji.

Przykładowy jej dzień wygląda bardzo prosto. Na śniadanie zjada płatki owsiane na wodzie. Dosładza je stewią. Na obiad może być pieczywo pełnoziarniste, pasta z awokado, jajka i jakieś owoce na deser. Jako przekąski również służą owoce czy nawet pieczone frytki lub popcorn. Na kolację pieczona pierś z kurczaka, cukinia czy białe ziemniaki na parze. Jak widać, nie jest to drakońska dieta, pojawiają się tam rzeczy, które normalnie nie byłyby dozwolone w wielu dietach. Kluczem stała się kontrola porcji plus ćwiczenia.

Jessica zaczęła ćwiczyć. Zaczęła od spacerów, a z czasem zaczęła ćwiczyć ucząc się z ćwiczeń, które pokazywane były na Instagramie. To dodatkowo przyśpieszyło pojawienie się efektów jej przemiany.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jessica (@getfitwjessica)

Po 17 miesiącach schudła 77 kg. Zdecydowała się wtedy na operację usunięcia skóry na brzuchu. Z racji jej wcześniejszej wagi była ona bardzo rozciągnięta i przywrócenie jej elastyczności było praktycznie niemożliwe. Czuła się z tym źle, nadmiar skóry jej przeszkadzał potrzebowała więc operacji, której wcześniej nie chciała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jessica (@getfitwjessica)

Później spotkała ją tragedia. Okazało się, że ma laka. Walczy jednak dalej o swoje ciało. Skupia się dalej na budowaniu siły, aby rak nie zawłądnął jej ciałem. Chciałaby zachęcić kobiety aby były wdzięczne za swoje zdrowie i nie traktowały tego jako czegoś oczywistego.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły