Jeśli do tej pory nie stosowaliście oleju kokosowego to musicie zacząć. Oto jedna niesamowita właściwość!

Zdrowie Data publikacji: 15 marca 2017

Liczne właściwości oleju kokosowego na pewno są już Wam znane. Ale ta jedna jest po prostu niesamowita i warto dla niej zacząć go stosować.

Rak jelita grubego to nowotwór, który występuje nader często. Wiele osób niestety umiera dlatego, że chemioterapia czy chirurgia nie zawsze przynosi w tym przypadku oczekiwane efekty. Jednak ostatnie doniesienia z medycyny alternatywnej zdają się dawać nam nadzieję.

Naukowcy z University of Adelaide opublikowali w Journal Cancer Research wyniki swoich badań, które potwierdzają, że olej kokosowy może pomóc w walce z rakiem jelita grubego. Zawiera on kwas laurynowy, który podczas przeprowadzonych badań niszczył komórki nowotworowe.

Doświadczenie zostało przeprowadzone jedynie w warunkach laboratoryjnych. Oznacza to, że komórki nowotworowe niszczone były nie w organizmie człowieka, a na płytkach Petriego. Niestety naukowcom brakuje środków finansowych na kontynuowanie badań, a przemysł farmaceutyczny nie widzi powodu by je spostponować. Widocznie jest im wysoce nie na rękę. Może to być jednak sygnał dla nas, że ten sposób faktycznie może działać i warto się nim zainteresować.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Możemy jednak skorzystać z tego doniesienia na własną rękę. Olej kokosowy jest bardzo zdrowy i pomaga w wielu innych problemach. Dlatego może warto zacząć go profilaktycznie stosować w swojej kuchni zamiast np. oliwy z oliwek? Musicie tylko pamiętać aby był to olej kokosowy nierafinowany i myślę, że najlepiej korzystać z niego z czystej postaci. Możesz np. dodawać łyżeczkę oleju kokosowego do napojów, lub spożywać bezpośrednio łyżeczką.

Źródło artykułu: http://www.gutfuerdich.co/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły