Są trzy terminy, w których wakacje są najtańsze. Zdradza prezes TUI Polska!

Porady Data publikacji: 14 lipca 2019

Wielu z nas marzy o urlopie za granicą, a jednocześnie chce oszczędzić. Dlatego czekamy na oferty last minute i wybieramy terminy poza wysokim sezonem. Jeśli zastawiacie się kiedy najlepiej pojechać na wakacje by były one najtańsze, to trzy terminy zdradzi Wam Marcin Dymicki – prezes TUI Polska.

Kiedy wakacje są najtańsze

Wysoki sezon to okres od połowy czerwca do połowy września. Wtedy wakacje będą najdroższe i nie mamy co liczyć na atrakcyjne ceny. Chyba, że uda nam się dostać dobrą ofertę Last Minute. Jednak jeśli zależy nam na tym, aby wakacje wyszły najtaniej – są trzy terminy, które to zapewniają.

Najmniej za urlop zapłacimy gdy wyjdziemy w marcu, w maju po majówce oraz w listopadzie. Musimy pamiętać o tym, że latem ceny są największe, ale sporo zapłacimy również podczas majówki, ferii zimowych, na Boże Narodzenie i Sylwestra. Również dość droga jest Wielkanoc.

Według Marcina Dymickiego w listopadzie i marcu najlepiej jest jechać do Egiptu, na Wyspy Kanaryjskie czy Dominikanę, Meksyk, Zanzibar, Kenię, Tajlandię. To najkorzystniejsze cenowo kierunki. W maju opłaca się jechać nad Morze Śródziemne m.in. do Turcji, Bułgarii i Grecji. Jednocześnie prezes TUI zdradza, że kupując wakacje dużo wcześniej „first minute” możemy zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent.

Źródło artykułu: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/budzet-domowy/kiedy-najtaniej-wyjechac-na-wakacje/7030y7b?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_bi&fbclid=IwAR2MNURdZSsg-PVmhD7NOcPhl5GoQ8A-nv6JnOGUsaNDCqIBbu8dm9x46Ro

Podobne artykuły