Tłusty brud w kuchni? Masz w domu produkty, które pomoże Ci go usunąć!

Porady Data publikacji: 04 lipca 2020

W naszej kuchni znajdziemy wiele miejsc brudnych od tłuszczu. Gdy brud ten zaschnie, jego usunięcie staje się naprawdę trudne. Jest tak nie tylko w przypadku piekarnika czy kuchenki. Zabrudzenia tego rodzaju znajdziemy również na blatach kuchennych, szafkach, a nawet w trudno dostępnych miejscach, jak płytki za meblami w naszej kuchni.

Usunięcie tłustego brudu jest męczącym zadaniem. Nie zawsze środki, które mamy w domu sprawdzają się i pozwalają nam doczyścić takie zabrudzenia bez trudu.

Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku preparaty odtłuszczające. Można oczywiście nabyć je w każdym markecie i sklepie z chemią domową. Jest jednak produkt, który większość z nas ma w domu, a który świetnie sprawdza się w roli odtłuszczacza i pomaga nam pozbyć się tłustych plam w kuchni.

Mieszanka octu z sokiem z cytryny

Ocet w połączeniu z sokiem z cytryny bez trudu stawi czoła problemowi tłustego brudu zgromadzonego w kuchni.

Biały ocet znany jest jako środek czyszczący. Nie tylko dezynfekuje powierzchnie zabijając grzyby i bakterie. Kwas octowy wspomagany siłą kwasu cytrynowego świetnie rozpuszczają nawet stary tłuszcz i tym samym pomagają w doczyszczeniu trudnych zabrudzeń.

Przygotuj sobie butelkę z atomizerem, a następnie wlej do niej szklankę octu i dodaj sok z jednej cytryny. Wstrząśnij, a następnie spryskaj brudną powierzchnię.

Daj mieszance chwilę, aby kwas mógł zacząć działać na tłuszcz. Po tym czasie zmyj zabrudzenie wilgotną ściereczką.

Podobne artykuły