8 października 2021

Ziarna kawy – zobacz, jak możesz je wykorzystać! Nie tylko do parzenia.

Tym razem mamy kilka ciekawych pomysłów dla kawoszy. Jeśli kupujecie kawę ziarnistą do swojego ekspresu, to musicie je poznać. Dziki tym sposobom rozwiążecie problemy dnia codziennego, a pomoże Wam w tym kilka ziaren kawy, którą wykorzystujecie na co dzień do sporządzenia ulubionego napoju.

Usuwanie zapachu ryby lub czosnku z dłoni

Jeśli podczas przygotowywania obiadu Twoje dłonie przeszły nieprzyjemnym zapachem czosnku lub ryby, to ziarna kawy pomogą Ci go zniwelować. Wystarczy wziąć 2-3 ziarenka i rozetrzeć je w dłoniach. Nieprzyjemny zapach zniknie, a teraz wystarczy już umyć dłonie mydłem. Będą one lekko tłuste po olejkach uwolnionych z ziaren kawy.

Uniwersalny neutralizator brzydkich zapachów

Ziarna kawy mogą pomóc nam w usunięci nieprzyjemnych zapachów również z innych miejsc. Jeśli w łazience nie pachnie zbyt ładnie, wtedy wypełnij nimi mały słoiczek i postaw otwarty w pomieszczeniu, w którym nieprzyjemnie pachnie.

Jeśli chcemy natychmiastowego efektu wystarczy, że weźmiemy podgrzewacz, a następnie obsypiemy go dookoła ziarnami kawy. Następnie podpalamy knot, a gdy świeczka rozgrzeje się w pomieszczeniu rozniesie się przyjemny aromat kawy. Możemy dodatkowo skropić wosk kilkoma kroplami ulubionego olejku aromatycznego, który zapachem będzie pasował do kawowego aromatu.

Sposób na nieświeży oddech

Masz problem z nieświeżym oddechem. Chcesz go szybko odświeżyć, ale pod ręką nie masz gum do żucia? Weź ziarenko kawy i przeżuj je, a nieprzyjemny zapach z ust zniknie. Co więcej, ziarno kawy wcale nie jest złe, gdy je żujemy.

Jako pochłaniacz wilgoci

Kawa dobrze pochłania wilgoć, dlatego możemy wypełnić nią bawełnianą skarpetkę, a następnie umieścić w samochodzie na podsufitce, gdy zostawiamy go na noc. Dzięki temu rozwiążemy problem parujących szyb, który jesienią i zimą uniemożliwia nam szybkie ruszenie spod domu.

Pomoże nam również uratować cukier, który często zbryla się pod wpływem wilgoci. Podobnie dzieje się z solą. Wystarczy więc trzymać w pojemniku wraz z cukrem kilka ziaren kawy, które pochłoną wilgoć.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!