Rozsypała sodę oczyszczoną na łóżku. Zobacz dlaczego, a zrobisz to samo!

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-02-21

To bardzo dobry sposób na zadbanie o czystość miejsca, w którym śpimy. Ciekawi jesteśmy czy wiecie z kim śpicie? Oczywiście oprócz osoby, która leży obok. Pościel bardzo szybko staje się siedliskiem dla mikroskopijnych stworzeń. Te chorobotwórcze drobnoustroje wprost je uwielbiają ze względu na ciepło oraz wilgotność. To dotyczy zarówno pościeli jak i samego materaca. O ile pościel co jakiś czas zmieniamy to jak często zmieniacie czy czyścicie materac?

Jak czyścić materac

Zaobserwuj nas na Facebooku

Właśnie w czyszczeniu materaca przyda nam się ten sposób. Wystarczy, że zdejmiesz cała pościel, a następnie posypiesz materac sodą oczyszczoną. Pozostaw ją na 30 minut, a następnie odkurz. Dzięki temu zabijesz wszystkie drobnoustroje żyjące w materacu.

Spray do czyszczenia materaca

Wykorzystując sodę oczyszczoną oraz ocet możesz również stworzyć spray do czyszczenia materaca. Ten sposób polecam jednak w ciepłe dni, gdy możecie otworzyć okno i wywietrzyć pomieszczenie aby materac wysechł.

  • szklanka octu
  • 3 łyżki sody oczyszczonej
  • butelka z atomizerem

Przygotuj taką mieszankę, a następnie spryskaj materac. Staraj się by nie robić tego zbyt mocno. Nie chcemy aby przesiąkł wilgocią, a jedynie aby jego powierzchnię pokryła mgiełka. Odczekaj 30 minut i po tym czasie odkurza materac i pościel na nowo.

Źródło artykułu: https://losmejoresremedios.com/truco-bicarbonato-colchon-cama/

Podobne artykuły