Kupiłaś buty, a w nich są takie saszetki? Nigdy ich nie wyrzucaj!

Porady Data publikacji: 10 grudnia 2017

Na pewno wiesz do czego służą saszetki, które znajdziesz w pudełku butów czy torebce. Zawierają one kulki, które dobrze pochłaniają wilgoć. Dzięki temu nowo zakupione buty czy torebka są przed nią chronione gdy leżą na magazynie.

Saszetki z żelem mogą przydać się również nam dlatego nie warto ich wyrzucać. Możesz je ponownie wykorzystać w domu jeszcze do wielu rzeczy. Zobacz kilka pomysłów, które mogą Cię zainteresować.

1. Osuszenie telefonu

Potrzeba osuszenia telefonu może wynikać z różnych sytuacji. Może nam on po prostu wpaść do wody, ale równie dobrze może zamoczyć się w ubraniu podczas dużego deszczu. Wtedy wilgoć dostaje się do niego przez np. port słuchawkowy. Wtedy warto telefon osuszyć aby zapobiec jego uszkodzeniu. Jednym ze sposobów jest wyłączenie go oraz włożenie do woreczka z saszetkami żelowymi na 24 godziny.

fot. Janine Ngai dla LittleThings

2. Przechowywanie biżuterii

Dobrym pomysłem jest umieszczeniu w pudełku na biżuterię kilka woreczków z żelem. Dzięki temu wilgoć będzie trzymać się z dala od biżuterii, a ta zawsze będzie wyglądać atrakcyjnie.

fot. Janine Ngai dla LittleThings

3. Do torby sportowej

Gdy ćwiczysz czy chodzisz na basen rzeczy, które wkładasz do torby sportowej są zazwyczaj wilgotne. Warto więc trzymać w niej pochłaniacze wilgoci, które mogą zapobiegać przykremu zapachowi.

fot. Janine Ngai dla LittleThings

4. Archiwizacja dokumentów

Wszyscy mamy jakieś ważne dokumenty, które archiwizujemy i wkładamy np. na strych. Są one wtedy narażone na działanie wilgoci, a przez nią powstaje na nich pleśń. Dlatego warto do segregatorów czy pudełek z dokumentami wkładać żelowe woreczki jeśli je mamy.

fot. Janine Ngai dla LittleThings

5. Do szafy

Czasami do szafy kupujemy specjalne pochłaniacze wilgoci. Też takie mam i powiem Wam szczerze, że trochę wody w nich się zbiera. Do szuflad możecie natomiast wkładać saszetki z żelem, które znajdziecie w pudełku z nowymi butami. To dobry sposób by chronić ubrania przed działaniem wilgoci.

fot. Janine Ngai dla LittleThings

6. Przedmioty sezonowe

W naszych domach mamy przedmioty, które służą nam sezonowo np. ozdoby choinkowe czy poduszki na letnie fotele. Wtedy gdy po sezonie pakujemy je już i chowamy to wrzuć razem z nimi do opakowania woreczki żelowe by chronić je przed zniszczeniem przez wilgoć.

fot. Janine Ngai dla LittleThings

Źródło artykułu: https://www.littlethings.com/silica-gel-household-uses/

Podobne artykuły