Jak szybciej naładować telefon? Wykorzystaj ten trik

Porady Data publikacji: 22 lutego 2024

Co zrobić, aby szybciej naładować telefon? Załóżmy, że masz niewiele czasu i przed wyjściem, chcesz naładować telefon na jak najwięcej procent baterii. Wiesz też, że nie starczy Ci czasu do naładowania jej do pełna. Czy możemy w takiej sytuacji zrobić coś, aby telefon naładował się szybciej?

Tak, istnieje taka możliwość. W tym artykule podpowiemy Ci, jak to zrobić. Nawet jeśli teraz ten sposób nie wyda Ci się przydatny, to warto go zapamiętać. Może w przyszłości wykorzystasz go w podbramkowej sytuacji.

Włącz tryb samolotowy

Włączenie trybu samolotowego w telefonie podczas ładowania może przyspieszyć proces ładowania baterii. Gdy aktywujesz tryb samolotowy, telefon przestaje wyszukiwać sieci Wi-Fi i sieci komórkowe, a także wyłącza połączenia Bluetooth i GPS. Dzięki temu zużycie energii przez telefon jest znacznie mniejsze. Mniejszy pobór sprawia, że bateria wolniej się rozładowuje, a zatem szybciej się naładuje.

Wiele aplikacji działa, mimo że ich nie używamy

Aplikacje działające w tle często używają danych mobilnych lub Wi-Fi do synchronizacji i aktualizacji, co może znacząco zwiększyć zużycie baterii. Kiedy telefon jest w trybie samolotowym, te aplikacje nie mogą pobierać danych, co redukuje ogólne zużycie energii i pozwala na szybsze ładowanie baterii.

Ten sposób ma też swoje minusy. Na czas ładowania nie będziesz mogła korzystać z połączeń sieciowych, w tym rozmów telefonicznych, wiadomości SMS czy internetu mobilnego. Jeśli jednak Ci to nie przeszkadza w danej chwili, to warto go zastosować, aby szybciej naładować baterię w telefonie.

Podobne artykuły