Paracetamol skuteczny nie tylko na ból. Zobacz jak jeszcze możesz go wykorzystać!

Porady Data publikacji: 2017-03-14

Istnieje wiele produktów, które mają zastosowanie dużo szersze niż byśmy przypuszczali. Jednym z nich jest właśnie Paracetamol. Zobaczcie jak jeszcze możecie go wykorzystać.

Pielęgnacja włosów

Weź trzy tabletki paracetamolu i rozgnieć je na proszek. Proszek przesyp do butelki z szamponem i wymieszaj. Teraz możesz zacząć myć nim głowę, dzięki temu zadbasz o skórę głowy, stany zapalne i kondycję włosów. To również pomoże pozbyć się problemu z łupieżem.

Paracetamol w ogrodzie

Paracetamol hamuje powstawanie pleśni. Odstrasza też wielu wrogów naszych roślin. Dlatego możemy go wykorzystać również w ogrodzie. Wystarczy rozkruszyć kilka tabletek i dodać do wody, którą podlewamy kwiaty. Jeśli będziesz regularnie podlewać taką mieszanką kwiaty, uchronisz kwiaty przed grzybami i szkodnikami.

Pielęgnacja skóry

Testy wykazały, że paracetamol jest skuteczny do walki z ogniskami trądzika i łuszczycy skóry. Wystarczy rozgnieść 5 tabletek i rozpuścić w 150ml letniej wody. Taką mieszankę nanosimy na zmienione chorobowo miejsca skóry.

Jako wybielacz

Paracetamol skutecznie pomaga usunąć żółte plamy z potu na białych ubraniach. Wystarczy rozgnieść dwie tabletki, dodać trochę wody i taką papkę wszorować w plamy. Pozostaw je na kilka godzin, a następnie ubranie wrzuć do pralki.

Źródło artykułu: http://www.gutfuerdich.co/paracetamol-im-haar/

Podobne artykuły