Jak złapać mysz bez zabijania jej

Jak złapać mysz bez krzywdzenia jej

Istnieje wiele sposobów na myszy, ale czasami nie chcemy im robić krzywdy tylko po prostu złapać i wypuścić na wolność. W takiej sytuacji mamy kilka możliwości, które możemy wykorzystać i dzisiaj podpowiemy Wam jak złapać mysz bez zabijania jej. Dzięki temu zwierzątko będzie mogło sobie żyć dalej gdzieś indziej.

Żywołapka na myszy

Pierwszy sposób wymaga od nas pewnej inwestycji, ale też niewielkiej. Żywołapka na myszy to koszt do 20 zł.  Taka pułapka posiada mechanizm zatrzaskowy. Gdy mysz wejdzie do środka drzwiczki zamykają się i gryzoń uwięziony jest w środku. W takiej pułapce możemy go przenieść i wypuścić w innym miejscu. W środku należy umieścić przynętę, myszy bardzo lubią np. masło orzechowe. Mamy też sposoby, które nie wymagają żadnych inwestycji. Znajdziecie je poniżej.

Pokrywa od kosza

Macie w domu kosz na śmieci z obrotową pokrywą? Można ją wykorzystać. Na pokrywę wystarczy położyć jakąś przynętę np. wcześniej wspominane masło orzechowe, a gdy mysz stanie na pokrywie pod jej ciężarem obróci się i mysz zostanie uwięziona w środku. Rano wystarczy ją wypuścić.

Pułapka z rolki po papierze toaletowym

To bardzo prosta pułapka do wykonania. Rolkę papieru umieszczamy na skraju np. blatu kuchennego, a pod nią jakiś pojemnik (nie za nisko aby mysz nie spadła z dużej wysokości). Na krańcu rolki dajemy przysmak. Mysz wejdzie do środka, a gdy znajdzie się na końcu rolki ta pod jej ciężarem razem z myszą spadnie do pojemnika niżej, z którego już nie wyjdzie. Wtedy można ja wypuścić.

Pułapka z miski i patyka

Najprostsza pułapka, ale również działa. Tylko konstrukcja nie może być stabilna aby myszka była w stanie ją strącić. Miskę kładziemy do góry dnem i podpieramy na środku kijkiem. Na jego końcu umieszczamy przysmak. Gdy mysz zacznie go zajadać przewróci kijek i zamknie się sama w misce. Warto pod miskę podłożyć kawałek tektury aby rano było łatwiej całość podnieść i obrócić.

Miseczka z tłustymi brzegami

Miseczkę możesz też położyć tak by myszka miała do niej łatwy dostęp, ale brzegi posmarować olejem. W środku umieścić przekąskę. Myszka wejdzie z łatwością, ale już wyjście będzie niemożliwe bo powierzchnia będzie zbyt śliska.

Skomentuj

Jak złapać mysz bez zabijania jej