Jak rozmawiać przez CB Radio w TruckersMP – Euro Truck Simulator 2 Multiplayer

Technologie Data publikacji: 02 stycznia 2018

Jak rozmawiać przez CB Radio w TruckersMP? To bardzo proste, ale jeśli jeszcze nie znacie sposobu zobaczcie tę krótką instrukcję korzystania z CB Radia w Euro Truck Simulator 2 Multiplayer.

TruckersMP CB Radio – jak korzystać?

Każdy samochód w TruckersMP wyposażony jest w CB, które umożliwia kontakt z innymi kierowcami na trasie. Nowi użytkownicy Multiplayera często pytają jak korzystać z CB Radia.

Używanie CB Radia jest bardzo proste. Domyślnie jest ono ustawione na 19 kanał. Tak jak rzeczywiste CB Radio tak samo to w grze posiada kanały. Możemy przejść na inny mniej uczęszczany kanał aby porozumieć się tylko ze znajomymi. Kanały możemy zmieniać za pomocą prawego pokrętła. Najedź na CB Radio kursorem i zmień kanał w górę lub w dół. Kanał podstawowy możesz zmienic wchodząc w ustawienia. Aby to zrobić kliknij TAB, a następnie wybierz ikonkę Ustawienia (kółko zębate).

CB Radio możesz również wyłączyć jeśli męczą Cię komentarze innych grzaczy. Aby to zrobić po prostu kliknij wyłącznik na CB Radiu, który jest z lewej strony obok kabla od mikrofonu. Oczywiście aby rozglądać się po kabinie pojazdu uwalniamy kamerę prawym przyciskiem myszy i teraz możemy swobodnie obracać głową.

Jak mówić przez CB Radio

Aby rozpocząć nadawanie wystarczy wcisnąć klawisz X na naszej klawiaturze. Musimy go trzymać przez cały czas gdy mówimy. Po puszczeniu „x” dźwięk rejestrowany przez nasz mikrofon nie będzie słyszalny w grze. Dlatego pamiętajcie o tym, ale jest to dość przydatna opcja bo nikt nie słyszy rzeczy, których nie chcielibyśmy puszczać w eter.

Jak ignorować osoby w CB Radio

Jeśli ktoś zajdzie Ci za skórę możesz go zignorować aby nie słyszeć tego co mówi. Aby to zrobić wystarczy kliknąć TAB aby włączyć kartę osób, która pojawi się po lewej stronie ekranu. Następnie uwolnij kursor prawym przyciskiem myszy i najedź na nazwę osoby, którą chcesz wyciszyć. Kliknij funkcję wyciszenia i nie będziesz już musiał dalej słuchać tej osoby.

Jak pisać na czacie w TruckersMP

Czasami nie chcemy rozmawiać przez CB Radio, ale skontaktować się z jakimś graczem na serwerze aby ustalić miejsce spotkania, albo znaleźć kompana do wspólnej podróży. Aby wywołać Chat na serwerze w TruckersMP wystarczy kliknąć klawisz Y. Pojawi się okienko chatu, w którym możemy wpisać wiadomość i kliknąć Enter aby ją wysłać. Najlepiej jednak robić to na postoju.

Kanały w CB Radio TruckersMP

Kanały w CB Radio mają swoje głębsze zastosowanie. Wiele osób używa konkretnych kanałów do komunikacji w różnych językach.

  1. Kanał 5 – Włoski
  2. Kanał 9 – Niemiecki
  3. Kanał 17 – Duński
  4. Kanał 20 – Austriacki
  5. Kanał 21 – Turecki
  6. Kanał 22 – Rumuński
  7. Kanał 26 – Polski
  8. Kanał 40 – Szwajcarski

Pamiętaj jednak, że wiele osób i tak będzie pewnie porozumiewać się na kanale ogólnym bo w grze nie ma żadnych narzuconych reguł co do używania konkretnego języka na kanale. Wiedzą o tym tylko bardziej zaawansowani gracze, którzy interesują się tematem.

Czy wszyscy słyszą mnie przez CB Radio w TruckersMP?

Pamiętaj również, że przez CB Radio słyszą Cię tylko osoby, które są w zasięgu. Są to osoby na liście wywoływanej przyciskiem TAB. Inni gracze w grze nie będą Cię słyszeć dopóki nie znajdziesz się w zasięgu CB Radia.

Regulacja głośności CB Radia w TruckersMP

Regulacja głośności CB Radia w grze oparta jest o suwaki w ustawieniach. Aby do nich wejść musimy kliknąć TAB, kliknąć ikonkę koła zębatego, a następnie przejść do zakładki Sound. Tam za pomocą suwaków możemy sterować głośnością poszczególnych ścieżek dźwiękowych w grze, w tym CB Radio.

Podobne artykuły