Te rośliny uprawiane na balkonie odstraszą komary

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 01 czerwca 2018 / Aktualizacja: 2022-03-28

Komary to wielki problem i nikt z nas nie lubi ich obecności w domu. Wieczorem nie można otworzyć okna aby nie wleciały do domu. Spędzanie czasu na balkonie również nie jest miłe gdy musimy wciąż się od nich odpędzać. Dlatego dzisiaj przedstawimy Wam prosty sposób na to by komary odstraszyć od naszych okien i balkon. Wystarczy umieścić na balkonie rośliny, których aromat jest dla komarów drażniący i skutecznie je odstrasza.

Rośliny te możemy posiadać na swoim balkonie, ale równie dobrze wewnątrz mieszkania na parapecie. Dzięki temu nawet nie posiadając moskitiery możemy zapobiec wlatywaniu komarów przez uchylone na noc okna. A spanie w wietrzonym pomieszczeniu jest dużo przyjemniejsze, zwłaszcza podczas takich upałów, gdzie wnętrza naszych mieszkać przez dzień wystarczająco mocno się nagrzały by uprzykrzyć nam zasypianie.

Rośliny, które odstraszają komary

Jedną z nich jest bazylia i można ją uprawiać zarówno na balkonie w niewielkim zielniku, jak i wewnątrz w doniczce. Oprócz tego jest to bardo dobra przyprawa do naszych dań, dlatego jej uprawa ma bardzo praktyczny wymiar i warto ją mieć w domu. Wystarczy, że kupicie jedną doniczkę bazylii w markecie, a następnie odciąć kilka gałązek i włożyć do wody aby się ukorzeniły. Potem po przesadzeniu ich do doniczek będziemy mieć z nich nowe drzewka bazylii. Dlatego też roślina ta jest bardzo tania :)

Kolejną rośliną jest lawenda, która jest jednocześnie bardzo piękna i aromatyczna. Jej piękny zapach jest nielubiany przez komary i dlatego gdy tylko znajdzie się na naszym balkonie, będą one unikać go szerokim łukiem. Lawenda jest bardzo łatwa do uprawiania w doniczce. Tym bardziej, że lubi ona dużo słońca i lekki wiatr. Podlewać należy ją umiarkowanie, a do regularnej pielęgnacji należy przycinanie przekwitniętych kwiatów.

fot. By Zbigniew NiepokójOwn work, CC BY-SA 4.0, Link

Kocimiętka to znana roślina, której zapachu komary wręcz nienawidzą. Jednak nie odstrasza ona jedynie komarów, a również inne owady. Dlatego jest bardzo wszechstronna i praktyczna. Będzie dobrze czuła się na naszym balkonie.

Komary odstraszy również mięta pieprzowa, którą także można uprawiać na balkonie. Miętę pieprzową warto mieć w domu bo jest znana jako roślina lecznicza. Wspomaga trawienie, zabija bakterie i posiada wiele innych przydatnych właściwości.

Podobne artykuły