OLX ostrzega przed fałszywymi przesyłkami!

Lifestyle Data publikacji: 08 lutego 2021

Serwis OLX wysłał swoim użytkownikom wiadomość, w której ostrzega przed fałszywymi przesyłkami. Chodzi o nową usługę – Przesyłki OLX.

Przesyłki OLX to usługa, która umożliwia kupowanie i sprzedaż wraz z dostawą. Dzięki niej użytkownicy mogą bezpiecznie przesyłać przesyłki w różne rejony Polski. Niestety w sieci pojawili się oszuści, którzy podszywając się pod Przesyłki OLX próbują okraść nas lub wyłudzić od nas dane osobowe.

Jak się chronić?

Pamiętajcie o tym, że cała ścieżka kupna i sprzedaży przez Przesyłki OLX znajduje się na naszym koncie w serwisie OLX. Dlatego nie powinniśmy klikać w żadne linki przesłane innymi kanałami np. przez komunikatory, a bezpośrednio sprawdzać status przesyłki na OLX.

OLX nigdy nie prosi o podanie kodu CVV/CVC Twojej karty czy o saldo konto podczas korzystania z Przesyłki OLX. Pieniądze automatycznie trafiają do sprzedawcy po odebraniu przesyłki i nie wymaga to od nas żadnych dodatkowych działań.

Jedynym partnerem obsługującym płatności jest DotPay. Dlatego dokonując płatności zawsze sprawdź czy adres przeglądarki kieruje na stronę ssl.dotpay.pl.

OLX radzi klientom, aby zawsze też upewnili się, że adres strony OLX, z której korzystasz zaczyna się od:

  1. marketplace.olx.pl
  2. delivery.olx.pl
  3. przesylki.olx.pl

Więcej znajdziesz na blog.olx.pl.

Podobne artykuły