10 rzeczy, o których zastosowaniu nie mieliście pojęcia

Lifestyle Data publikacji: 10 kwietnia 2017

Oto 10 rzeczy, o których zastosowaniu nie mieliście pojęcia :) Naprawdę ciekawe!

1. Małe wypustki na literach F i J na klawiaturze

Są one dla osób, które piszą na klawiaturze bez patrzenia na nią. Pomagają również osobom niewidomym w określeniu, w których miejscach na klawiaturze znajdują się ich palce. Dzięki temu znając rozkład klawiszy mogą oni pisać na klawiaturze komputera.

2. Dziurka w zatyczce długopisu

Wiele osób gryzie zatyczkę długopisu. W niej znajduje się mały otwór. Właściciele firmy BIC wypowiedzieli się o zasadności jego istnienia. Zauważyli oni bowiem fakt, że wiele osób gryzie zatyczkę. Gdy wpadnie ona do przełyku może zablokować go i uniemożliwić oddychanie. Dlatego postanowili stworzyć otwór przez, który nadal będzie mogło przechodzić powietrze co uratuje nam w takiej sytuacji życie. Zwłaszcza gdy są to dzieci gryzące długopisy w szkole. Według statystyk aż 100 osób rocznie umiera w ten sposób. To naprawdę ważny problem.

3. Małe kieszonki w jeansach

To pozostałość z zamierzchłych czasów. Gdy chodzili w nich jeszcze kowboje i robotnicy kieszeń ta służyła jako schowek na zegarek na łańcuszku. Choć czasy te minęły kieszonki te pozostały jako relikt tamtych czasów i pewien znak szczególny.

4. Strzałka przy wskaźniku paliwa

Strzałka ta ma bardzo praktyczne zastosowanie. Gdy jeździmy nie swoim samochodem w ten sposób wiemy, po której stronie auta znajduje się wlew paliwa dzięki czemu wiemy jak podjechać na stację paliw.

5. Dziurka w patyku od lizaka

Dziurka ta ma dwa zastosowania. Dzięki niemu lizak lepiej trzyma się na patyku bo gdy lizak jest zalewany masa dostaje się do środka i dzięki temu mocowanie lizaka na patyku jest lepsze. W ten sposób liżąc go nie spadnie on z patyka i nie dojdzie do udławienia.

6. Rowek w opakowaniu tiktaków

Jego zastosowanie jest bardzo proste. Jest to podajnik dzięki, któremu możemy bez problemu wyciągnąć jednego tictaka i np. kogoś nim poczęstować bez podawania go ręką.

7. Niebieska strona gumki do ścierania

Kiedyś w szkole mówiło się, że niebieska strona służy do ścierania długopisu. Intencje są nieco inne, ale w zasadzie można ją w ten sposób wykorzystać. Po prostu czerwona strona służy do ścierania cieńszego papieru, a niebieska grubszego. Dzięki większym właściwościom trącym możemy zetrzeć z papieru długopis wraz z papierem. Ale ścierając w ten sposób kartkę w zeszycie możemy po prostu zrobić dziurę.

8. Półokrąg na paznokciu

To miejsce to fachowo nazywany obłączek. Jest to kawałek skóry, który posiada mniej rozwinięte włókna kolagenu. Jego jaśniejszy kolor spowodowany jest słabszym przyleganiem płytki paznokcia do macierzy.

9. Dodatkowy materiał na majtkach

Nie, nie jest to kieszonka. Jest to wstawka, która ma chronić dodatkowo kobiece narządy rozrodcze.

10. Dziurka w szybie samolotu

Okno samolotu składa się z trzech warst i środkowa ma w sobie otwór, który ma wyrównać ciśnienie. Dzięki tej dziurce zyskujemy bezpieczeństwo i zapobiega pęknięciu szyby.

Podobne artykuły