Rodzice tego dziecka ostrzegają, nie pozwalajcie całować swoich dzieci w usta!

Parenting Data publikacji: 23 lutego 2017

Niestety ta historia ma tragiczny finał. Pogrążeni w żałobie rodzice ostrzegają, nie pozwalajcie całować swoje dzieci w usta! Nie ważne czy to ciocia na imieninach czy babcia z dziadkiem. To niesie za sobą zagrożenia, których nie jesteśmy świadomi.

10 latka, Broiny z Australii pewnego dnia zaczęła czuć się gorzej. Pojawiła się gorączka i wstręt do picia oraz jedzenia. Mama Bridget postanowiła zabrać dziecko do szpitala. Nie można więc powiedzieć, że nie była zapobiegliwą mamą.

Po przybyciu na oddział lekarze odkryli dziesiątki małych wrzodów w jamie ustnej dziecka. Początkowo uznali, że jest to po prostu zwykła opryszczka i przepisali antybiotyk, a dziecko odesłali do domu. Okazało się jednak, że jest zupełnie inaczej.

Broiny nie doczekała kolejnej wizyty w szpitalu, bo krótko po diagnozie lekarskiej zmarła w domu. Powodem jej śmierci okazała się być właśnie pocałunek w usta. Ból gardła i wrzody to był tylko jeden z problemów, największym z nich była niewydolność narządów spowodowana wirusem opryszczki pospolitej.

Jak można zarazić się wirusem opryszczki?

Metoda zarażenia jest jedna, kontakt bezpośredni. Chociaż problem początkowo wydaje nam się błachy to może nieść za sobą naprawdę duże konsekwencje. Również takie jak w przypadku Broiny. Dlatego rodzice postanowili przestrzec innych rodziców w Internecie. Nie pozwalajcie całować swoje dzieci w usta! Jeśli karmisz dziecko, używaj również innych sztućców. Takie działania zapobiegawcze mogą ochronić dziecko przed zarażeniem wirusem opryszczki.

Nie całowanie w usta ma też inne korzyści dla zdrowia dziecka i bo możemy je zarazić również innymi chorobami jak np. zwykłym przeziębieniem. Ja też całowałam swoje dzieci w usta, ale po tym wypadku przemyślałam to i uważam, że można okazywać dziecku czułość również całując je w policzek albo czółko.

Podobne artykuły