Niech ten film będzie dla Was ostrzeżeniem. Zachowanie matki karygodne!

Parenting Data publikacji: 21 kwietnia 2018

O bezpieczeństwie tak dużo wszędzie się mówi, a ja ciągle widzę na drodze różne niebezpieczne zachowania. Ten film to przykład jednego z nich, ale naprawdę ciężko mi zrozumieć rodziców, którzy na to pozwalają.

Z jednej strony przechodzenie w niedozwolonym miejscu, pomiędzy samochodami i jeszcze puszczenie dziecka przodem jest skrajną głupotą. Drugą rzeczą jest dawanie dzieciom złego przykładu, gdy będą same również tak będą robić!

Ale najgorsze jest to co ta matka zrobiła potem. Złapała dziecko i najzwyczajniej w świecie uciekła jakby zrozumiałą jaką głupotę zrobiła i nie chciała z tego tytułu ponosić kary. Zobaczcie to na wideo poniżej.

Niebezpieczeństwo na drodze czyha z każdej strony. Kierowca nie jest w stanie widzieć wszystkiego. O wypadek nie trzeba się starać, one przychodzą same i zazwyczaj wystarczy chwila nieuwagi.

Zdecydowanie więcej poruszam się po mieście autem i widzę wiele z tych zachowań. Najczęściej spotykane przeze mnie to:

  1. Przechodzenie właśnie w niedozwolonym miejscu, nawet gdy pasy są niedaleko. Z wózeczkiem czy z dziećmi. Bardzo zły przykład i do tego zagrożenie dla życia.
  2. Prowadzenie dziecka za rękę, ale dziecko idące od strony ulicy. Nigdy wtedy nie wiem co dziecko zrobi, czy się nie wyrwie.
  3. Przechodzenie na czerwonym świetle z dziećmi. Karygodne zachowanie, skrajnie zły przykład dla dziecka. Oby kiedyś przez to nie było potrącone.
  4. „Siedzenie w telefonie” zamiast pilnowanie dziecka. Coraz częściej to widzę, jak matka idzie wpatrzona w telefon, a dziecko przed nią. Co by się nie stało, nie jest w stanie zareagować na cokolwiek. Nawet tego nie zauważy.

Myślę, że nagłaśnianie takich rzeczy jest ważne. Czasami jednak gdy tak obserwuję ludzi ciarki przechodzą mi po plecach. Może ktoś powie, że jestem nadopiekuńcza czy dają dziecku za mało swobody, ale jestem świadoma wszelkich zagrożeń i wiem, że dziecko należy darzyć ograniczonym zaufaniem. Dlatego nie zamierzam się zmieniać. Dzięki temu do tej pory nie miałam nawet sytuacji, która byłaby niebezpieczna.

Podobne artykuły