Rodzaje rolet zewnętrznych – zalety, cena, sposób montażu

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-06-24

Rolety zewnętrzne VELUX zapewniają optymalny komfort termiczny na poddaszu i kompleksową ochronę niezależnie od pory roku. Latem redukują ilość wpadającego ciepła nawet o 94 proc*., zimą poprawiają izolacyjność okna nawet o 17 proc*. Dostępne są modele sterowane elektrycznie lub solarne.

W konstrukcji pancerza rolety zewnętrznej zastosowano wysokiej jakości wytrzymałe aluminium, które pozwala zintegrować roletę z dachem. Takie rolety doskonale chronią przed hałasem z zewnętrz, redukując hałas powodowany przez deszcz i grad o 10 dB oraz zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo domu. Roleta zewnętrzna umożliwia również uzyskanie efektu zaciemnienia w dzień, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem w sypialni małego dziecka.


Rolety zewnętrzne VELUX, dzięki nowoczesnej konstrukcji i atrakcyjnemu wzornictwu, doskonale komponują się z każdym rodzajem pokrycia dachowego. Są dostępne w kolorze grafitowym, idealnie pasującym do zewnętrznego oblachowania okna VELUX.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Kiedy zamontować roletę?

Jeżeli planujemy zakup rolety elektrycznej, jej montaż warto przeprowadzić już na etapie budowy. Dzięki temu w przyszłości unikniemy dodatkowych prac związanych z przebudową wnęki i ułożeniem przewodów. Nie będzie to natomiast konieczne w przypadku rolet zasilanych energią słoneczną. Jeśli mamy w domu okna zainstalowane jedno nad drugim trzeba pamiętać, by do montażu okien użyć kołnierzy o szerszym rozstawie, inaczej roleta na oknie zainstalowanym poniżej nie zmieści się. Po zamontowaniu rolety zewnętrznej okno dachowe funkcjonuje bez żadnych ograniczeń. Można je uchylić nawet przy całkowicie lub częściowo zasłoniętej rolecie. Gdy roleta jest zwinięta, okno można obrócić o 180°, zablokować i umyć szybę zewnętrzną od wewnątrz pomieszczenia.

Montaż rolety zewnętrznej najlepiej zlecić specjaliście podczas prac na dachu. W zależności od modelu, do zainstalowania rolety zewnętrznej potrzeba niewiele ponad godzinę. Zobacz, jak poprawnie zamontować roletę zewnętrzną:

Komfort zdalnej obsługi

Roletami elektrycznymi i solarnymi można sterować za pomocą wygodnej klawiatury naściennej. Dodatkowo, są kompatybilne z systemem VELUX ACTIVE, który umożliwia kontrolę klimatu w pomieszczeniu. Jego działanie jest oparte na danych z czujników jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz aktualnej pogodzie na zewnątrz. Gdy system otrzyma informację z najbliższej stacji pogodowej o zbliżającej się fali gorąca, samodzielnie opuści rolety, by chronić wnętrze przed przegrzaniem. Dla jeszcze większej wygody, roletami połączonymi z systemem VELUX ACTIVE, można zarządzać z poziomu aplikacji w telefonie.

Rolety zewnętrzne VELUX zostały przetestowane w najbardziej ekstremalnych warunkach, by mieć pewność, że będą służyły przez lata. Idealnie pasują do okien, gdyż zamawia się je pod jego rozmiar, odczytując symbol okna z jego tabliczki znamionowej. Dostępne są już od 1601 zł brutto w sklepie internetowym: www.veluxshop.pl

Dowiedz się więcej na: www.velux.pl/produkty/rolety-zewnetrzne

System VELUX ACTIVE sprzedawany jest oddzielnie. Pakiet startowy obejmuje: wewnętrzny czujnik klimatu, bramkę internetową oraz przycisk „wyjście”.

*Wartości techniczne są zgodne z normami EN ISO 12567-2, EN 13363-2 i ISO 15099. Efekt końcowy uzależniony jest od rodzaju okna i szyby

Podobne artykuły