Przyszła do tatusia i powiedziała, że ma ważną wiadomość. Karteczka, którą mu dała daje wiele do myślenia.

Lifestyle Data publikacji: 06 kwietnia 2017

Jeśli macie dzieci to na pewno wiecie jak bardzo potrafią one nieraz zaskoczyć. Ich tok myślenia jest zupełnie inny niż nas. Czysty i pozbawiony wielu skaz życia dorosłych.

Dzieci to również niezmierna szczerość w każdej sytuacji. Mówią nam to co myślą, nie rozważają słów tak jak my i nie patrzą na ich konsekwencje. Na taki spontaniczny pomysł wpadła pewna dziewczynka, która dała swojemu tacie kartkę z wiadomością. Miała zaledwie 7 lat, ale wiadomość dała ojcu wiele do myślenia.

Gdy zobaczył karteczkę na wierzchu było napisane „tato otwórz”. Gdy zaczął ją otwierać były kolejne napisy „otwieraj dalej”, „nie przestawiaj”, „już prawie”.

Na końcu wewnątrz liścika był napis „Kocham Cię”. Prawda, że wydaje się banalne? Ale to bezinteresowny i szczery gest dziecka do rodzica. A ile my robimy w ciągu dnia bezinteresownych gestów dla innych? Jak często mówimy swoim bliskim, że ich kochamy? Czy zdecydowalibyśmy się spontanicznie komuś pomóc widząc jego trud lub powiedzieć komuś dobre słowo?

Mam nadzieję, że ta prosta historia Was zainspiruje i zrobicie dzisiaj coś dobrego dla osób, które kochacie. Chociaż im o tym powiedzcie bo czasami może być już za późno. „Śpieszny się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą” brzmi banalnie, ale ile jest w tym prawdy. A jak mówi cytat z innej piosenki „Nie umiem tak głośno krzyczeć byście tam gdzie jesteście mogli mnie usłyszeć”. Raz niewypowiedzianych słów możemy nie mieć okazji powiedzieć już nigdy.

Podobne artykuły