Podpal kilka liści laurowych i pozostaw w popielniczce. Zobacz dlaczego ludzie zaczęli tak robić.

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 06 stycznia 2018 / Aktualizacja: 2022-03-28

Zapal kilka liści laurowych i pozostaw na popielniczce w pokoju. Ostatnio to bardzo modny sposób. Zastanawiacie się dlaczego ludzie tak robią? Już tłumaczymy :)

Liście laurowe najczęściej stosujemy w kuchni do przygotowywania naszych potraw. Jednak ludzie zaczęli wykorzystywać je jeszcze w jeden sposób. Podpalać i pozostawiać aż się spalą w popielniczce.

Najlepiej w tym czasie wyjść z pomieszczenia i wrócić za 10 minut gdy liście się spalą, a zapach rozniesie po pokoju. Podobno aromat palonych liści laurowych wzmaga produkcję endorfin.

Sposób na poprawę humoru i rozluźnienie

Endorfiny to hormony szczęścia. Dzięki nim stajemy się spokojniejsi i czujemy się po prostu lepiej. Dlatego możemy po ciężkim i pełnym nerwów dniu wypróbować ten sposób by trochę zregenerować siły psychiczne i odpocząć.

Odstrasz komary oraz inne insekty’

Jeszcze jeszcze jedna zaleta, która może przydać się w okresie letnim. Zapachu tego bardzo nie lubią komary dlatego ochroni nas to przez ich inwazją na nasze mieszkanie. Dlatego możemy w ciepły wieczór otworzyć okno, cieszyć się pogodą i jednocześnie rozluźnić się dzięki zbawiennemu na nasze nerwy aromatowi liści laurowych.

Źródło artykułu: dobraciotka.pl

Podobne artykuły