Przeszłą operację zmniejszenia żołądka, a po roku lekarz nie mógł jej rozpoznać!

Lifestyle Data publikacji: 29 stycznia 2017

W najgorszym momencie swojego życia Amber ważyła już prawie 300kg! Nie była w stanie samodzielnie funkcjonować. Potrzebowała pomocy nawet w najprostszych codziennych czynnościach. Jej zdrowie zaczęło podupadać i Amber wiedziała, że gra toczy się już o jej życie.

Rodzina i partner byli z nią i bardzo jej kibicowali. Myślę, że też jednak byli trochę zmęczeni pielęgnacją Amber. Fałdy tłuszczu nachodziły na siebie, pomiędzy nimi cały czas pociło się ciało, tworzyły się rany, które nie miały warunków do gojenia się. Amber miała problemy z przemieszczaniem się, każda wizyta w toalecie wymagała pomocy bliskich. Jest to bardzo duży ciężar dla całej rodziny więc rodzina naprawdę ją mocno kochała poświęcając swój czas. W końcu wspólnie zdecydowali się by Amber wzięła udział w specjalnym programie telewizyjnym. Dieta jednak nie dała efektów, Amber nadal jadła bardzo dużo.

W końcu Amber podjęła decyzję o operacji żołądka. Polega on na pomniejszenia go do rozmiarów piłki do tenisa. Właściwie była to dla niej ostatnia deska ratunku. Wyzwaniem okazało się już samo dotarcie do szpitala. Partner Amber musiał wyjąć ze swojego Vana siedzenia aby Amber mogła do niego wejść.

Operację przeprowadzał dr Nowzaradan. Jednak zanim do niego doszło Amber musiała zrzucić 10kg by udowodnić, że chce naprawdę zmniejszyć swoją wagę. Amber bardzo mocno wtedy się zawzięła i wzięła do pracy. Udało się jej zrzucić 8kg w trzy miesiące i lekarz postanowił zrobić zabieg.

W ciągu siedmiu miesięcy po zabiegu Amber straciła 40kg. Wzięła się za siebie, jej zdrowie zaczęło się poprawiać. Do tego po pewnym czasie dorzuciła kolejne 20kg na minusie. Jej życie zaczęło wyglądać normalnie. Mogła zacząć uprawiać jakieś ćwiczenia. Sama chodzić i wykonywać najprostsze czynności, które do tej pory sprawiały jej problem. Ostatecznie Amber ze swojej olbrzymiej otyłości doszła do 120kg. Dr Nowzaradan obiecał nawet zrobić jej zabieg usunięcia zbędnej skóry, która oczywiście przy tak wielkiej utracie wagi musiała pozostać.

Od zabiegu minęło już sporo lat. Amber wygląda teraz kwitnąco, jest młodą śliczną kobietą. Patrzenie na swoje odbicie w lustrze nie jest już dla niej katorgą. Potrafi znów się uśmiechać, normalnie żyć i pracować. Niech to będzie motywacją dla, tych którzy myślą, że nie da się zrzucić 20kg. Nadwaga to balansowanie na krawędzi swojego zdrowia, nie warto w niej tkwić dla paru ulubionych smakołyków.

Podobne artykuły