Przepis na wodę wypłukującą toksyny z organizmu

Zdrowie Data publikacji: 25 sierpnia 2018

Poznaj przepis na napój oczyszczający organizm z toksyn. Toksyny są wokół nas w tym co jemy i w powietrzu, których oddychamy. Dlatego trudno w dzisiejszych czasach jest ich uniknąć. Dlatego warto co jakiś czas przeprowadzić kurację oczyszczającą. Pomoże nam w tym ten napój.

Skąd wiadomo, że w organizmie są toksyny

W naszym organizmie cały czas krążą toksyny i stale są one z niego wydalane. Problem zaczyna się gdy toksyn jest zbyt dużo. Wtedy pojawiają się objawy, które mogą o tym świadczyć. Toksyny są praktycznie we wszystkim. Pestycydy znajdują się w żywności, ftalany w chemii, pleśń w zanieczyszczeniach, metale ciężkie w wodzie i wiele innych związków, o których nawet nie słyszeliśmy. Oto oznaki zatrucia toksynami:

 1. Problemy z cerą (wypryski, stany zapalen)
 2. Częstsze chorowanie (spadek odporności)
 3. Zaburzenia trawienia
 4. Nieprzyjemny zapach ciała
 5. Przybieranie na wadze

Składniki

 • 2l wody
 • 1 cytryna
 • 1 ogórek
 • 10 listków mięty

Pamiętaj o pestycydach stosowanych przy uprawach, o których mówiliśmy. Dlatego najlepiej aby produkty ich nie zawierały, ewentualnie bardzo dobrze je umyj.

Przygotowanie

 1. Ogórek pokrój w plasterki
 2. Cytrynę pokrój w plasterki
 3. Wrzuć do karafki, dodaj miętę i zalej wodą
 4. Pozostaw w lodówce i pij codziennie 2 szklanki przez 14 dni

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły