Przepis na domowy środek odstraszający komary

Porady Data publikacji: 13 maja 2018

Jak chronić się przed komarami? Można wykorzystać szereg dostępnych na rynku produktów, albo zrobić swój naturalny odstraszacz na komary. Dzisiaj podamy Wam przepis na domowy środek, który odstrasza komary. Składa się on jedynie z naturalnych składników.

Dlaczego warto chronić się przed komarami?

Komary to nie tylko swędzące ukąszenia, to realne niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Komary żywią się naszą krwią, a aby ją wydostać muszą wykonać w naszej skórze nakłucie. Wtedy dostaje się do niej środek znieczulający, dlatego więc zazwyczaj nie czujemy ugryzienia.

Panuje ogólne przeświadczenie, że groźne choroby przenoszone przez komary grożą nam w krajach tropikalnych, a nasze Polskie komary są niegroźne. Nie jest to do końca prawdą. Borelioza jest chorobą, którą głównie znamy z ugryzień kleszczy, ale również komary mogą ją przenosić. Chociaż ryzyko nie jest duże, to naukowcy twierdzą, że wcale nie jest to niemożliwe.

Portal poradnia.pl podaje również, że w wyniku ciepłych temperatur w naszym kraju pojawiły się też komary, które mogą przenosić z psa na człowieka dirofilariozę, która jest chorobą pasożytniczą. Wcześniej znana była w Europie w cieplejszych krajach, ale i klimat u nas również robi się gorętszy.

Oprócz tego ukąszenie komara nie jest niczym miłym i chociaż wiemy, że nie powinniśmy tego miejsca drapać to czasem ciężko jest się powstrzymać. Zwłaszcza trudno jest uświadomić o tym dzieci. Dlatego przed komarami lepiej jest się chronić i w tym pomoże nam ten środek

Domowy środek odstraszający komary

Składniki

  • 0,5l alkoholu izopropylowego
  • 100ml olejku dla dzieci
  • 100g świeżego czosnku

Przygotowanie

  1. Ząbki czosnku obieramy i wrzucamy do słoika, a następnie zalewamy alkoholem
  2. Odstawiamy na 4 dni i mieszamy dwa razy dziennie
  3. Po 4 dniach odlewamy alkohol i mieszamy go z olejkiem dla dzieci
  4. Taki środek przechowujemy w buteleczce i smarujemy miejsca narażone na ugryzienia komarów

Pamiętaj by środka tego nie stosować na mocnym słońcu. Gdy posmarujemy się nim powinniśmy spędzać czas w cieniu w przeciwnym wypadku dojść może do poparzeń słonecznych.

Co zrobić gdy ugryzie nas komar

Podobne artykuły