8 trików, bez których nie będziesz mogła żyć gdy już je poznasz!

Porady Data publikacji: 16 stycznia 2019

Oto osiem bardzo fajnych trików, które mogą Wam się przydać w różnych sytuacjach. Warto je zapamiętać, być może całkiem niedługo, któryś z tych trików wykorzystasz.

1. Sposób na ciasne jeansy

Po praniu jeansy nieco zwężają się i mogą zrobić się za ciasne choćby w udach. Jeśli chcesz je szybko rozciągnąć i czuć się komfortowo możesz wykorzystać prosty trik. Napełnij butelkę z atomizerem z funkcją mgiełki wodą. Spryskaj jeansy wodą, ale nie tak aby nasiąkły, ale by materiał zmienił kolor. Rozciągnij spodnie, a następnie załóż. Szybko wyschną na Twoim ciele i będą już rozciągnięte.

2. Złamany obcas

fot. YouTube

Pamiętacie reklamę mentosów z lat 90? Wtedy każda kobieta tak chciała złamać obcas. Trik ten faktycznie działa. Gdy złamiesz obcas po prostu odłam drugi i w ten sposób będziesz miała płaskie buty. Dalej możesz chodzić bez większych przeszkód dopóki nie znajdziesz się w domu i nie zmienisz butów na inne.

3. Oczko w rajstopie

Boisz się, że pójdzie ci oczko w rajstopach? Zanim wyjdziesz spryskaj je lakierem do włosów. To je wzmocni i dzięki temu oczko nie pójdzie :) To samo możesz zrobić gdy oczko już pójdzie, ale chcesz zapobiec aby dziura rozprzestrzeniła się dalej.

4. Zepsuło Ci się żelazko?

Weź rondelek, tylko sprawdź czy jego spód jest czysty, lepiej go dobrze umyj. Następnie zagotuj w nim niewielką ilość wody, a następnie wyprasuj nim koszulę. Gotowe :) Teraz bez obciachu możesz wyjść do pracy, a po niej kupisz sobie nowe żelazko :)

5. Nie możesz zdjąć obrączki?

Posmaruj palec wazeliną kosmetyczną i teraz spróbuj. Dzięki wazelinie, która zapewni dobry poślizg obrączka powinna zejść bez trudu :) Opuchnięcie palców może być związane z retencją wody w organizmie.

6. Matowy lakier do paznokci

Możesz zmatowić każdy zwykły lakier do paznokci. Najpierw pomaluj paznokcie zwykłym błyszczącym lakierem. W garnuszku zagotuj wodę i przez 5 sekund przytrzymaj pomalowane paznokcie nad parą.

7. Zapanuj nad brwiami

Nie możesz zapanować nad brwiami? Każdy włosek robi co chce? Spryskaj szczoteczkę do brwi lakierem do włosów i przeczesz w ten sposób brwi. To sprawi, że będą idealnie ułożone.

8. Jak szybko wysuszyć lakier?

Chcesz aby lakier po malowaniu paznokci wysechł w mgnieniu oka? Włóż dłonie do zimnej wody na minutę i gotowe :)

Podobne artykuły