6 sposobów na wykorzystanie WD-40, których prawdopodobnie nie znaliście

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-08-13

WD-40 to popularny środek o działaniu smarującym i wypierającym wodę. Ma bardzo dużą zdolność penetrowania szczelin oraz wiele innych ciekawych zastosowań, o których Wam dzisiaj powiemy.

1. Usunięcie rysunków z farby

WD-40 radzi sobie z usuwaniem śladów po kredkach czy nawet mazakach. Pamiętaj jednak, że należy je stosować jedynie do farb olejny lub odpornych na wodę. Po spryskaniu rysunku wystarczy przetrzeć go suchą szmatką.

Zaobserwuj nas na Facebooku

2. Czyszczenie toalety

Rozpuszczalnik zawarty w WD-40 świetnie poradzi sobie z zaciekami i kamieniem. Spryskaj toaletę wd-40, pozostaw na parę sekund i wyczyść szczotką, a następnie spłucz.

3. Czyszczenie prysznica

Jeśli skończył Ci się środek do czyszczenia szyb prysznicowych to możesz wykorzystać WD-40. Doskonale radzi sobie z zaciekami z mydła.

4. Usuń naklejki

Chcesz usunąć naklejki ze słoików lub innych powierzchni? Spryskaj je wd-40, pozostaw na 5 minut, a potem bez szorowania z łatwością je zdejmij :)

5. Nie możesz zdjąć obrączki?

Spryskaj ją WD-40 poruszaj trochę i bez problemu zejdzie z palca. WD-40 jest tłuste w swojej konsystencji dlatego pomoże w zdjęciu obrączki lub pierścionka ze spuchniętego palca.

6. Zamarzanie szyb zimą

Jeśli nie chcesz aby podczas zimy szyby zamarzły spryskaj je i rozetrzyj na nich WD-40. Jest tłusty i nie zamarza. Dlatego szyba będzie chroniona przed mrozem, a rano nie trzeba będzie jej skrobać.

Podobne artykuły