Jak prać maskotki aby ich nie zniszczyć

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-01-24

Wypychane maskotki czasami wymagają prania. Dzisiaj podpowiemy Wam jak prać maskotki aby ich nie zniszczyć. Utrzymanie ich w czystości jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli to ulubiona maskotka dziecka, z którą spędza dużo czasu. Jest to bowiem bardzo dobre miejsce dla rozwoju bakterii i wirusów. Dlatego dbajmy o nie i często pierzmy, aby chronić nasze dziecko przed chorobami.

Dlaczego należy prać maskotki?

Często dzieci mają tyle zabawek, że część z nich leży nieużywana. Są to nic innego jak zbieracze kurzu. Dzieci zwłaszcza przez pierwsze półtora roku życia powinny mieć ograniczony kontakt z takimi zabawkami, gdyż często biorą je do buzi. Dlatego zapobiegawczo co jakiś czas warto je wyprać zanim dziecko się nimi zainteresuje.

Oprócz tego zabawki są siedliskiem bakterii, które przenoszone są przez ślinę dziecka, wytarzanie po podłodze, wkładanie w różne dziwne miejsca. Czasami zabawka spadnie dziecku na ulicę, czasami podzieli się nią z jakimś pupilem domu. Dlatego pluszaki warto prać by dbać o zdrowie dziecka.

Jak prać maskotki w pralce

Podczas prania w pralce pluszaki mogłyby się uszkodzić. Aby temu zapobiec jedyne co musisz zrobić to włożyć zabawkę do worka na pranie. Pamiętaj by jeśli będzie to konieczne wyjąc z zabawki części elektroniczne, które np. emitują dźwięk. Jeśli nie da się ich wyjąć zaraz poznacie inny sposób.

 1. Maskotkę umieść w worku na pranie.
 2. Wybierz cykl z ciepłą lub zimną wodą, ale nigdy z wodą o wysokiej temperaturze
 3. Ustaw program dla delikatnej odzieży
 4. Po wypraniu rozciągnij zabawkę by przywrócić jej oryginalny kształt
 5. Rozwieś ją w okolicy grzejnika lub wystaw na słońce. Nie susz pluszaków w suszarce.

Jak myć maskotki ręcznie

W tym przypadku nadal nie umyjemy maskotek, które zawierają części elektroniczne, ale oprócz prania jest to drugi sposób na wyczyszczenie pluszaków. Jest to delikatna metoda, która na pewno nie zniszczy maskotki.

 1. Przygotuj mydło w płynie i ciepłą wodę
 2. Usuń z zabawki części elektroniczne
 3. Wymieszaj wodę z 1 łyżką mydła w płynie
 4. Dokładnie wyczyść zabawkę, a następnie dobrze ją wypłucz wodą
 5. Użyj rąk by delikatnie wyszorować zabawkę (w razie potrzeby możesz użyć miękkiej szczoteczki)
 6. Płucz kilkakrotnie by dobrze wypłukać mydło
 7. Pozostaw zabawkę do wyschnięcia

Jak prać maskotki na sucho

Ten sposób wykorzystać możemy w przypadku zabawek z elektroniką w środku, której nie możemy wyciągnąć. W tym przypadku wykorzystamy sodę oczyszczoną, którą już poznaliście w roli środki czyszczącego.

Pozwala dobrze wyczyścić zabawkę, odświeżyć i zabić bakterie i roztocza, które w niej się gromadzą. Do tego będziemy potrzebować oczywiście sody oczyszczonej oraz folii spożywczej.

 1. Rozłóż misia na folii spożywczej, a następnie posyp sodą oczyszczoną.
 2. Zawiń zabawkę w folię spożywczą.
 3. Potrząsaj zabawką energicznie przewracając ją jednocześnie w dłoniach
 4. Pozostaw na 15 minut, a następnie rozwiń folię i dobrze wytrzep zabawkę z sody

Gdy zabawka jest bardzo brudna sodę oczyszczoną możesz wymieszać z octem by stworzyć gęstą pastę, którą wyszorujesz zabawkę za pomocą miękkiej szczoteczki. Wtedy również wystarczy ją pozostawić do wyschnięcia i dobrze wytrzepać i wyczesać sodę z włosów. Dzięki temu zabawka zostanie doczyszczona, a jednocześnie w środku będzie dalej sucha.

Środek dezynfekujący zabawki

Możesz przygotować mgiełkę z wody utlenionej, która zabija bakterie. Wystarczy wodę utlenioną przelać do butelki z atomizerem i w razie potrzeby taką mgiełką spryskiwać zabawki.

Podobne artykuły