4 proste triki, które warto znać i korzystać z nich w domu!

Porady Data publikacji: 01 września 2019 / Aktualizacja: 2020-08-20

1. Noże zawsze ostre

Czy wiesz o tym, że mycie noży w zmywarce sprawia, że szybciej się niszczą i tępią? Najlepiej myć je w zimnej wodzie bez używania chemii. Używaj do tego miękkiej ściereczki, a po umyciu dokładnie osusz. Jeśli nie chcesz by się tępiły to zanim włożysz je do szuflady nałóż na ich ostrza specjalne ochraniacze lub nadziej na nie korki od wina.

2. Zamiast krochmalu żelatyna

Nie masz krochmalu do płukania firanek? Możesz użyć żelatyny! Przygotowujemy roztwór z 250 ml wody i 3 łyżek żelatyny. Rozpuszczamy ją w gorącej wodzie i używamy zamiast krochmalu. Dobrze usztywni ona firanki, dzięki czemu łatwiej będzie je ułożyć.

3. Rozciąganie nowych butów

Nowe buty są zbyt ciasne i chodzenie w nich sprawia Ci ból? Istnieje bardzo dobry sposób na ich rozciągnięcie. Przygotuj dwa woreczki z wodą, a następnie włóż je do butów. Teraz buty zawiń w folię i włóż na noc do zamrażarki. Woda w woreczkach podczas zamarzania stopniowo będzie zwiększać swoją objętość, a jednocześnie rozciągnie buty. Wkładanie butów do zamrażarki to rozwiązanie również innych problemów. Niska temperatura zabija bakterie, a to sprawia, że buty przestają śmierdzieć. Dlatego jeśli masz problem z butami, które wydzielają nieprzyjemny zapach to zamknij je w worku i włóż na noc do zamrażarki. Rano brzydki zapach zginie, a ty bez skrępowania będziesz mogła je ubrać.

Jeśli kupiłaś za małe buty, to przygotowaliśmy na temat ich rozciągania poradnik, który porusza kwestie różnych sposobów, które możesz wykorzystać.

4. Wycieranie liści kwiatów piwem

Chcesz aby liście kwiatów pięknie błyszczały i aby nie osadzał się na nich tak szybko kurz? Namocz ściereczkę w piwie, a następnie powycieraj nią liście. To pomoże!

Podobne artykuły