Jestem seniorem – gdzie zadzwonić po pomoc?

Porady Data publikacji: 27 października 2020

Według zaleceń Premiera Mateusza Morawieckiego seniorzy powinni pozostać w swoich domach, by chronić się przed możliwością zarażenia koronawirusem, który w tej grupie wiekowej jest bardzo niebezpieczny. Powstał Korpus Wsparcia Seniorów, który ma pomóc seniorom w codziennym funkcjonowaniu. Osoby z Korpusu mogą zrobić nam zakupy, przynieść leki z apteki i pomóc w inny sposób, jeśli takiej pomocy potrzebujemy.

Numer do Korpusu Wsparcia Seniorów

Powstała specjalna infolinia dla seniorów. Wykonanie na nią telefonu jest darmo. W ten sposób możemy poinformować o tym, jakiej pomocy potrzebujemy. Operator infolinii przekaże nasz numer telefonu do odpowiedniego ośrodka pomocy społecznej w naszej gminie. Następnie skontaktuje się z nami jeden z pracowników, który omówi już szczegóły udzielenia pomocy. Ostatecznej pomocy udzielą nam następnie wolontariusze, który zgłosili się do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

Numer telefonu na infolinię Korpusu Wsparcia Seniorów: 22 505 11 11

Chcesz zostać wolontariuszem?

Chcesz zostać wolontariuszem i pomóc seniorom? Możesz dowiedzieć się więcej na stronie wspierajseniora.pl. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy wolontariusza i określić jakiej pomocy możemy udzielić. Może to być zrobienie zakupów, obowiązki domowe, wyjście z psem czy nawet zwykła rozmowa.

Podobne artykuły