Jak czyścić zamszowe ubrania

Porady Data publikacji: 15 września 2019

Masz zamszowe ubrania, torebkę lub buty? Wiele osób unika tego materiału, ze względu na to, że jest trudniejszy w utrzymaniu i czyszczeniu. Nie ma jednak czego się bać i dzisiaj to Wam udowodnimy. Czyszczenie zamszu nie jest trudne.

Jak czyścić zamsz

Drobne zabrudzenia na zamszu usuniemy za pomocą specjalnej gumowej szczoteczki do zamszu. Szczoteczka taka jest bardzo tania, a jeśli mamy jakieś elementy garderoby z zamszu to warto w taką się wyposażyć. Z pewnością dostaniecie ją w sklepie obuwniczym. Łatwo dostać ją również w Internecie za kwotę kilku złotych. Jeśli jej nie macie, a musicie szybko wyczyścić coś zamszowego możecie nawet wykorzystać zwykłą szczoteczkę do zębów albo gumkę do zmazywania ołówka. Wystarczy potrzeć zabrudzone miejsce.

Jakimi środkami czyścić zamsz? Najlepiej przeznaczonymi do ego detergentami. Najczęściej można kupić środki do czyszczenia zamszu w postaci pianki. Materiał dzięki temu nie nasiąka, a my bardzo łatwo za jej pomocą przy wykorzystaniu szczoteczki usuniemy zabrudzenia.

Znów jeśli nie mamy jej pod ręką możemy wykorzystać coś co mamy już w domu, a dobrym sposobem będzie wymieszanie mleka z sodą oczyszczoną w takich proporcjach by powstałą gęsta pasta. pastę nakładamy na materiał, następnie czyścimy szczoteczką do zębów lub ściereczką (najlepiej biała bo kolorowe ściereczki potrafią zostawić plamy) i na koniec lekko wilgotną ściereczką ostatecznie ściągamy nadmiar preparatu i pozostawiamy materiał do wyschnięcia.

Najgorsze są plamy z tłuszczu na zamszu. Jeśli nie zadziałamy od razu ich usunięcie będzie trudne. Jeśli nie mamy dedykowanych preparatów warto plamę od razu posypać czymś co wchłonie nadmiar tłuszczu. Bardzo dobrze sprawdza się talk dla dzieci lub mąka ziemniaczana. Zostawiamy go do momentu, aż będziemy mieli okazję wyczyścić plamę.

Podobne artykuły