Co to jest POWER PUMP? Jak wykonać krok po kroku POWER PUMP?

Zdrowie Data publikacji: 10 kwietnia 2021 / Aktualizacja: 2024-05-01

Power pump to ćwiczenia wytrzymałościowo-siłowe, które najlepiej wykonywać w klubie fitnessu pod nadzorem trenera. Można je wykonywać również w zaciszu własnego domu, ale trzeba znać podstawy i zawsze pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce. Zastanawiasz się, co to jest power pump? Może chcesz wiedzieć, co daje power pump? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w naszym artykule.

Co to jest power pump?

Zajęcia power pump zyskują na popularności i coraz więcej osób chce z nich korzystać. Te konkretne ćwiczenia powstały już w latach 90., ale dopiero niedawno dotarły do Polski. Inna nazwa, z jaką możemy się spotkać to body pump. Ich ogromną zaletą jest zaangażowanie dużo większej ilości mięśni niż na zwykłym fitnessie. Obciążanie zapewnia nam bardziej efektywną aktywność fizyczną. Co to jest power pump?

Power pump jest połączeniem zajęć fitnessu z treningiem wytrzymałościowym i siłowym. Najczęściej zajęcia odbywają się w grupach pod okiem doświadczonego trenera. W rytm muzyki wykonuje się określone ruchy i ćwiczenia. Obciążenie zapewnia sztanga, a jej waga jest zawsze indywidualnie dostosowywana do naszych możliwości oraz kondycji. W każdej serii jest określona ilość powtórek, następnie przerwa i znowu ćwiczenia. 

Power pump – dla kogo?

Power pump to trening szczególnie przydatny dla biegaczy i kolarzy. Będzie świetnym uzupełnieniem innych codziennych treningów. Oprócz tego power pump może trenować właściwie każdy. Plusem tej aktywności jest możliwość dostosowywania poziomu trudności i obciążania. Poradzą sobie nie tylko osoby zaawansowane, ale też początkujące.

Power pump – sprzęt do ćwiczeń.

Power pump to ćwiczenia, które najlepiej wykonywać na siłowni, ale jeżeli zakupisz odpowiedni sprzęt, to możesz robić to również w domu. Niestety będziesz potrzebować kilku niezbędnych rzeczy, a nawet specjalistycznego sprzętu. Nie ma potrzeby wydzielania osobnego pokoju, ale na pewno konieczna jest spora ilość miejsca. Power pump to fitness, ale też ciężki trening. Niezbędna będzie sztanga, hantle, mata do ćwiczeń i step. Sukcesywnie możesz zwiększać ciężar i dokupować kolejne ciężarki. Power pump to ćwiczenia wymagające od nas nie tylko dobrej kondycji, ale też odpowiedniego sprzętu.

Power pump krok po kroku.

Ćwiczenia power pump zawsze powinny być poprzedzone odpowiednią rozgrzewką. Brak tego elementu może doprowadzić do poważnych kontuzji. Równie ważne jest odpowiednie dobranie obciążania i ilości powtórek. Osoby początkujące nie powinny zaczynać od dużych ciężarów. Podstawą ćwiczeń są przysiady ze sztangą, unoszenie bioder ze sztangą, rolowanie sztangi, wyciskanie sztangi w pozycji leżącej, zginanie ramion ze sztangą i podnoszenie sztangi wzdłuż tułowia. Ćwiczenia należy robić w seriach i dostosować do swoich możliwości ilość powtórek. 

Co daje power pump?

Ćwiczenia power pump są niezwykle uniwersalne i właściwie każdy może je wykonywać. Można dobrać wszystko indywidualnie i ćwiczyć tak ciężko, jak pozwala nam kondycja. To, co daje power pump to przede wszystkim lepszą kondycję. Zajęcia są zazwyczaj dość intensywne, ale tempo może być umiarkowane. Dzięki temu stajemy się dużo sprawniejsi, a wejście na piąte piętro nie będzie już dla nas problemem. 

Kolejną ogromną zaletą power pump jest poprawa naszej wytrzymałości. Obciążenie buduje lepszą wytrzymałość mięśni, a dzięki temu stajemy się silniejsi. Takie ćwiczenia mogą być bardzo pomocne nawet w codziennym życiu. Angażują mięśnie brzucha i pleców, a ma to ogromne znaczenie szczególnie dla osób pracujących w pozycji siedzącej.

Spalenie kalorii wpłynie na wygląd naszej sylwetki i jest to kolejny efekt ćwiczeń power pump. Jeżeli dodatkowo dbamy o zdrową dietę, to mamy sukces gwarantowany. Nasze ciało będzie nie tylko zdrowe, ale też piękne i umięśnione. Podczas jednego treningu możemy spalić nawet 800 kcal, ale jest to bardzo indywidualna kwestia. Często waga może stać w miejscu, ale to wynik budowania masy mięśniowej. Nasza sylwetka na pewno zacznie się zmieniać na lepsze. 

Zajęcia power pump mają pozytywny wpływ nie tylko na nasz wygląd i zdrowie, ale też nastrój. Jak wiadomo, wysiłek fizyczny przyczynia się do wydzielania endorfin, a te sprawiają, że czujemy się dużo lepiej. Dodatkowo ćwiczenia prowadzone są zazwyczaj w przyjaznej atmosferze, a całemu treningowi towarzyszy nasza ulubiona muzyka. Po takich zajęciach na pewno zaobserwujemy poprawę samopoczucia. 

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły