Posypałam ziemię w doniczce cynamonem – musisz dowiedzieć się dlaczego i zapamiętać ten trik!

Porady Data publikacji: 17 stycznia 2018

Posypałam ziemię w doniczce cynamonem. Zastanawiacie się dlaczego tak zrobiłam? Jeśli tylko znacie właściwości cynamonu to na pewno domyślcie się. Jeśli nie to zaraz Wam to dokładnie wyjaśnię, a zaręczam, że ten trik nie raz jeszcze Wam się przyda i pozwoli Wam uratować rośliny.

Cynamon i ziemia do kwiatów

Cynamon ma wiele pozytywnie wpływających na nasze zdrowie właściwości, ale okazuje się, że nie tylko dla nas jest cenny. Cynamon przyda się w naszym ogrodzie i w przypadku kwiatów doniczkowych. Jest on bowiem naturalnym środkiem antygrzybicznym.

Gdy wilgotność w pomieszczeniu będzie zbyt duża albo za często będziemy podlewać naszą roślinę na ziemi do kwiatów pojawi się pleśń. Taki sam problem miałam ostatnio z moim fikusem, który przyprowadziłam do domu ze sklepu. Bardzo szybko zgubił liście, a na ziemi pojawiła się pleśń. Liście teraz już mu odrastają nowe, a pleśń zniknęła i więcej się póki co nie pojawiła.

Gdy biały nalot pojawi się na ziemi i korzeniach posyp go cynamonem. Cynamon zabije pleśń i jednocześnie będzie zapobiegał jej ponownemu pojawieniu się. Cynamon działa bardzo szybko, pamiętaj tylko by po takiej kuracji odpowiednio dbać o kwiat. Podlewać to tyle ile faktycznie dany gatunek tego potrzebuje.

Cynamon a sadzonki

Jeśli będziesz sadzić w ziemi sadzonki to również ziemię w otworze posyp cynamonem. Dlaczego? Roślina dzięki temu ukorzeni się szybciej i będzie zabezpieczona przed działaniem pleśni. Dlatego zmniejsza się ryzyko, że młode rośliny zostaną zakażone chorobą i nie zdążą ładnie wyrosnąć.

Możesz również przygotować wodę cynamonową, którą będziesz podlewać otwory w ziemi. Aby to zrobić wystarczy na pół litra wody dodać łyżeczkę cynamonu i odstawić wodę na kilka godzin.

Cynamon a mrówki

Oprócz pięknych roślin zyskasz jeszcze jeden plus. Mrówki nie lubią cynamonu, dlatego będą trzymać się z dala od Waszego ogrodu czy doniczek.

Podobne artykuły